نشریه معتبر TripAdvisor لیست 10 شهر در سال 2018 را معرفی کرده که این شهر مهمترین مقاصد سفر در سال 2018 می باشند. دریاتور در زیر نام این شهر ها را برای شما خوانندگان محترم قرار داده است.

با ما همراه باشید؛

 

10 مقصد مهم برای سفر در سال 2018

1- ایشیگاکی، ژاپن (Ishigaki, Japan)

شهری در استان اوکیناوا. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی خود علاوه بر جاذبه های گردشگری بسیار زیبا و مناظر دیدنی یکی از مناطق تجاری (حمل و نقل) محسوب می گردد. 

2- کاپا، هاوایی (Kapaa, Hawaii)

یکی از مناطقی در هاوایی که کمتر مورد توجه قرار گرفته است، پیش بینی می شود این منطقه در سال 2018 یکی از بهترین مناطق گردشگری باشد. یکی از نکات این منطقه وجود مغازه های بسیار زیاد برای خرید است. شما می توانید در این ناحیه انواع لوازم ورزشی را نیز کرایه کنید.

3- نایروبی، کنیا (Nairobi, Kenya)

نایروبی پایتخت کشور آفریقایی کنیا است. نایروبی در سال ۱۸۹۹ به عنوان یک اردوگاه بر سر خط راه‌آهن بنیاد شد و در سال ۱۹۰۷ به عنوان پایتخت برگزیده شد. نایروبی مقصد اولیه جهانگردان نیست، اما قطعاً جاذبه‌های جهانگردی متعددی دارد که در سال جاری (2018) می تواند میزبان خوبی باشد.

4- هلیفکس یا هالیفاکس، کانادا (Halifax, Canada)

بندری در شرق کانادا در استان نوا اسکوشیا. این شهر حول «لنگرگاه هلیفکس»، دومین لنگرگاه طبیعی بزرگ در جهان، ساخته شده‌است. این بندر از پر ترددترین بنادر آمریکای شمالی می باشد.

5- گدانسک، لهستان (Gdansk, Poland)

گدانسک که در گذشته با نام آلمانی دانتسیگ معروف بود، یکی از شهرهای بزرگ و از بندرهای مهم در شمال لهستان در کنار دریای بالتیک است. مرکز این شهر بعد از جنگ جهانی کاملاً بازسازی شده است. یکی از ویژگی های این شهر توجه فراوان مسئولان شهر به هنر می باشد.

6- سان خوزه، کاستاریکا (San Jose, Costa Rica)

سن خوزه پایتخت کشور کاستاریکا می باشد که دارای مناظر طبیعی بسیار زیبا است. در کاستاریکا شما می توانید ساختمان هایی را تماشا کنید که مربوط به دوره استعمار اسپانیا هستند و با معماری نئوکلاسیک ساخته شده اند.

7- ریگا، لتونی (Riga, Latvia)

پایتخت و بزرگ‌ترین شهر جمهوری لتونی و یکی از مراکز مهم صنعتی، تجاری، فرهنگی و مالی منطقهٔ بالتیک و یک بندر مهم در منطقه است. ریگا یک مرکز فرهنگی محسوب می شود و داده ها نشان دهنده افزایش گردشگران ریگا در سالیان اخیر است. موزه ها، سالن های کنسرت، شهر قدیمی، ساختمان های چوبی و … همه سبب شده اند که این شهر در این لیست قرار بگیرد.

8- روویج یا رویین، کرواسی (Rovinj, Croatia)

بندر ماهیگیری در کرواسی. این شهر قدیمی در سالیان اخیر میزبان گردشگران بسیاری بوده (به دلیل ساحل زیبای خود). یکی از ویژگی های این بندر معماری یسیار زیبای شهر است.

9- نرجا، اسپانیا (Nerja, Spain)

بخشی در استان مالاگا. شما می توانید در ساحل مدیترانه به پیاده روی بپردازید و سپس به کوه نوردی بروید. این منطقه در تابستان میزبان کنسرت های فراوانی می باشد.

10- کازابلانکا، مراکش (Casablanca, Morocco)

این شهر مهمترین بندر مراکش است که در کرانه اقیانوس اطلس واقع شده. کازابلانکا همواره در لیست مکان های گردشگری برتر بوده، این شهر هر ساله میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا بوده است. 

منابع: www.tripadvisor.com / citizen.co.za