یکی از شهرهایی که در میان ایرانیان شهرت دارد ولی اطلاعات کمی درباره آن می دانند کوالالامپور می باشد. دریاتور در ادامه معرفی شهرهای دنیا به سراغ شهر کوالالامپور در مالزی رفته است.

با ما همراه باشید تا درباره کوالالامپور بیشتر بدانید؛

 

آشنایی کامل با شهر کوالالامپور

کوالالامپور بزرگترین شهر مالزی و پایتخت این شهر است. این شهر یکی از سه قلمرو فدرال مالزی می باشد که مستقیماً توسط دولت اداره می شود. کوالالامپور یکی از سریع ترین رشدها در زمینه اقتصادی و جمعیت را در آسیا دارد. کوالالامپور مرکز فرهنگی، اقتصادی و سیاسی مالزی می باشد که محل اقامت پادشاه مالزی نیز است.

از سال 1990 تا به امروز این شهر میزبان بسیاری از رویدادهای جهانی بوده (بازی های مشترک المنافع 1998). این شهر در طول ده های اخیر بسیار پیشرفت کرده، این شهر محل بلندترین برج های دوقلو (برج های دوقلو پتروناس) جهان می باشد و به عنوان نماد توسعه مالزی تبدیل شده است. کوالالامپور در سالیان اخیر به یکی از شهر های پیشرو در زمینه تجارت و گردشگری تبدیل شده است.

کوالالامپور در سال 2017 از نظر شاخص ایمنی در رتبه 31 جهان قرار گرفته. این شهر از نظر زندگی برای بازنشتگان در بین 10 کشور جهان قرار دارد. این شهر نیز از لحاظ شاخص بهداشت و زندگی مقرون به صرفه در رتبه ی بسیار خوبی قرار دارد.

آب و هوای کوالالامپور

کوالالامپور در ردیف آب و هوا های استوایی با میانگین بارش بالا قرار دارد. از ماه اکتبر تا ماه مارس میانگین دما در بیشترین حالت بین 32 تا 35 درجه سانتی گراد و در کمترین حالت بین 23 تا 24 درجه سانتی گراد می باشد. حداقل میانگین بارش در سال 2600 میلی متر است.

گردشگری

گردشگری در اقتصاد کوالالامپور نقش بسیار مهمی دارد، بسیاری از هتل های زنجیری دنیا در این شهر شعبه دارند. سالانه 8.9 میلیون گردشگر از کوالالامپور بازدید می کنند. یکی از دلایل ورود گردشگر به این شهر ارزانی خدماتی می باشد که در اختیار گردشگران قرار می گیرد. کوالالامپور هر ساله میزبان جشنواره های گوناگونی می باشد که خود سبب شده گردشگران برای تماشای این فستیوال ها به این شهر بیاورند.

جاذبه های دیدنی کوالالامپور

آکواریوم کوالالامپور (KL Aquaria)

برج‌های دوقلوی پتروناس (Petronas Twin Towers)

پارک پروانه کوالالامپور (KL Butterfly Park)

موزه هنر‌های اسلامی مالزی (Islamic Arts Museum)

موزه ملی مالزی (National Museum of Malaysia)

مسجد نگارا (Masjid Negara)

محله چینی ها (China Town)

بوکیت بینتانگ (Bukit Bintang)

برج کی ال (KL Tower)

غار میمون ها (Batu Caves)

پارک آبی سان وی لاگون (Sunway Lagoon)

اسکوئر تایمز برجایا Berjaya Times Square)

پارک پرندگان کی (ال KL Bird Park)

میدان مردکا اسکوئر (Merdeka Square)

منبع: en.wikipedia.org