از آنجایی که گوا یک مقصد تقریباً ناشناخته در میان ایرانیان محسوب می گردد دریاتور قصد دارد در زیر به معرفی دیدنی های این شهر گردشگری بپردازد.

با ما همراه باشید تا درباره جاذبه های گوا بیشتر بدانید؛

در گوا از کجا دیدن کنیم؟

یکی از مهترین مکان های گردشگری در شهرهای ساحلی، ساحل های شهر مقصد می باشد. ابتدا ما در زیر به ساحل های این شهر اشاره می کنیم و سپس به معرفی دیگر مکان های دیدنی آن می پردازیم.

ساحل آگندا (Agonda)

یک روستای بزرگ در ناحیه جنوبی گوا که شهرت بالایی برای وجود لاکپشت ها دارد. ساحل آگندا در سال ۲۰۱۱ یکی از چهار سایت برتر دنیا برای وجود لاکپشت ها شده. ویلاها و هتل های لوکس ساحل آگندا هر ساله میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می باشد.

ساحل پاللوم (Palolem)

ساحلی با ماسه های سفید در گوا. شهرت بالای این ساحل به دلیل آب های آرام و زندگی شبانه آن می باشد. این ساحل آشیانه بسیاری از پرندگان است.

ساحل کاوالوسیم (Cavelossim)

یک شهرستان در ناحیه جنوبی گوا. این ساحل یکی از دست نخورده ترین ساحل های گوا می باشد.

از دیگر ساحل های گوا می توان به:

ماندریم (Mandrem)

وارکا (Varca)

بینولم (Benaulim)

آرامبول (Arambol)

کلیسای پانجیم (Panjim Church)

کلیسایی به سبک معماری باروک که به دست پرتغالی ها ساخته شده. این کلیسا ابتدا در سال ۱۵۴۱ به عنوان یک کلیسای کوچک شروع به کار کرد. در ادامه در سال ۱۶۰۰ به عنوان یک کلیسای بزرگ شروع به کار کرد.

شهر قدیمی گوا (Old Goa)

یکی از مناطق باستانی شهر گوا، شهر قدیمی می باشد. این مکان باستانی در کنار رود Mandovi قرار دارد. این مکان تاریخی را می توان به دوران استعمار پرتغال مربوط دانست.

فورت آگوادا (Fort Aguada)

فانوس دریایی یکی دیگر از جاذبه های گوا می باشد که مربوط به یک قلعه پرتغالی می باشد که در قرن هفدهم در این منطقه وجود داشته.

از دیگر دیدنی های گوا می توان موارد زیر نیز اشاره کرد:

معبد شری مانگشی (Mangeshi Temple)

کلیسای Our Lady of the Immaculate Conception

دونا پائولا (Dona Paula)

منبع: www.lonelyplanet.com