یکی از مقصد های لوکس سفر اتریش می باشد. این کشور با دارا بودن مناظر طبیعی بسیار زیبا و امکانات رفاهی همواره در میان گردشگران محبوب بوده است. دریاتور در زیر قصد دارد برای افرادی که قصد سفر به اتریش را دارند طور کامل برای شما معرفی کند.

با ما همراه باشید تا این کشور زیبا را بیشتر بشناسید؛

 

درباره اتریش چه اطلاعاتی دارید؟

اتریش (Austria) یکی از کشورهای اروپای مرکزی است به پایتختی وین. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم‌مرز است. اتریش سرزمینیست در دامنه آلپ با کوه های سر به فلک کشیده. زبان آلمانی در این کشور زبان رسمی می باشد. گردشگری بین‌المللی مهم‌ترین بخش اقتصاد ملی اتریش است.

اتریش شامل 9 ایالت است که بزرگترین شهر آن وین می باشد که پایتخت کشور نیز است. اتریش یکی از ثروتمند ترین کشور های جهان در سرانه تولید ناخالص داخلی محسوب می گردد. سطح رفاهی در اتریش بسیار بالاست، این کشور در سال 2104 رتبه 21 را در توسعه انسانی را ازان خود کرد.
اتریش از سال 1955 عضو سازمان ملل بوده است، در سال 1995 به اتحادیه اروپا پیوست و بنیانگذار OECD است. اتریش همچنین قرارداد شنگن را در سال 1995 امضا کرد و ارز یورو را در سال 1999 به تصویب رساند.
اتریش با کشور ایران دو ساعت و سی دقیقه اختلاف ساعت دارد.

تاریخ اتریش

پیش از سده‌های میانه، رومیان، اتریش کنونی را نوریکوم می‌نامیدند. نام اتریش از دوره شارلمانی باقی‌ماند. اتریش تا سالیان درازی هویت سیاسی مستقلی نداشت و در سده‌های میانه بخشی از شاهنشاهی روم به‌شمار می‌آمد.

در پایان سدهٔ ۱۳ رودلف هابسبورگ بر اتریش کنونی چیره شد و دودمان هابسبورگ از آن پس تا سده بیستم میلادی بر اتریش فرمان راندند. پس از فروپاشی امپراتوری مقدس روم در سال ۱۸۰۶، امپراتوری اتریش تشکیل شد. در ۱۸۶۷ امپراتوری دوگانه اتریش-مجارستان شکل گرفت که بعد از شکست دولت‌های محور در جنگ اول جهانی به چند بخش تقسیم شد.

در ۱۹۳۳ انگلبرت دولفوس حکومتی با گرایش‌های فاشیستی برپا کرد. در ۱۹۳۸ هیتلر کشور اتریش را به آلمان متصل کرد. بعد از پایان جنگ دوم جهانی اتریش به اشغال متفقین درآمد و از ۱۹۵۵ به صورت جمهوری فعلی درآمد.

سیاست اتریش

مجلس اتریش در وین، بزرگترین شهر و پایتخت کشور قرار دارد. اتریش از طریق قانون اساسی فدرال در سال 1920 به یک جمهوری دموکراتیک فدرال تبدیل شد و در تاریخ 1 می 1945 این قوانین مورد بازنگری قرار گرفت. صدر اعظم و رئیس‌جمهور این کشور توسط مردم انتخاب می‌شود. رأی دادن به رییس جمهور فدرال و برای مجلس در اتریش اجباری بود، اما در سال های 1982 تا 2004 این اقدام لغو شد.
(از آن جایی که سیستم قانون گذاری و سیاست کشور اتریش بسیار قوی و دقیق می باشد از حوصله این مطلب خارج است و ما به همین میزان اکتفا می کنیم.)

جغرافیای اتریش

به دلیل قرار گیری این کشور در پایه شرقی رشته کوه آلپ (62 درصد کل کشور را رشته کوه آلپ در بر گرفته) این کشور یک کشور کوهستانی محسوب می گردد. کشور اتریش با مساحت ۸۳٬۸۵۵ کیلومتر مربع تقریباً هم‌اندازه امارات است.

شهرهای مهم
وین (Vienna)    
گراتس (Graz)
اینسبروک (Innsbruck)
زالتسبورگ (Salzburg)
کلاگن‌فورت (Klagenfurt)
لینتس (Linz)
لئوبن (Leoben)
آیزن‌اشتات (Eisenstadt)
فیلاخ (Villach)

ایالت های کشور اتریش

1- بورگن‌لاند (Burgenland)
2- کرنتن (Carinthia)
3- اوبراسترایش (Upper Austria)
4- نیدراسترایش (Lower Austria)
5- سالزبورگ (Salzburg)
6- اشتایرمارک / استوریا (Styria)
7- تیرول (Tyrol)
8- فورآرلبرگ (Vorarlberg)
9- وین (وین)

آب و هوای اتریش

بخش عمده کشور اتریش دارای آب و هوای سرد و معتدل می باشند. نکته جالب درباره آب و هوای اتریش این می باشد که در زمستان با توجه به قرار گیری آلپ بسیار سرد نمی باشد. تابستان های اتریش آب و هوای بسیار مناسبی دارد و میانگین دمای آن 20 (در برخی مواقه دمای هوا به 40 درجه نیز می رشد) درجه سانتی گراد می باشد.

فرهنگ

شاید بتوان گفت دلیل اصلی اینکه اتریش در میان بهترین کشورهای دنیا قرار گرفته فرهنگ مردم آن کشور می باشد. (غیر از اینکه بگویمم فرهنگ مردم اتریش بسیار بالاست چیز دیگری نمی توان گفت!)
کشور اتریش از دیرباز مرکز موسیقی بوده و همواره موسیقی دانان بزرگی را به دنیا معرفی کرده است. سر آمد این موسیقی دانان ولفگانگ آمادئوس موتسارت می باشد.
نقاشان اتریشی همواره آثاری را خلق کرده اند که در میان جهانیان از شهرت بالایی برخوردار شده اند. با قدم زدن در شهرهای این کشور پی خواهید برد که معماران این سرزمین نیز بسیار خوش ذوق بوده اند و آثار بسیار زیبایی را خلق کرده اند.
پرچم اتریش دارای سه رنگ به صورت افقی می باشد که شامل رنگهای قرمز، سفید و قرمز است پرچم کشور اتریش بهد از پرچم دانمارک دومین پرچم قدیمی دنیا محسوب می شود.

منبع: en.wikipedia.org