وین پایتخت زیبای کشور اتریش، بسیاری این شهر را شهر رویاها می نامند. دریاتور در مطلب زیر برای شما خوانندگان محترم بهترین جاذبه های گردشگری ای شهر را گردآوری کرده است، تا افرادی که قصد سفر به وین را دارند در امر راهنمایی کند.

با ما همراه باشید؛

 

اتریش,سفر به وین,شهر رویایی وین,دیدنی های وین,وین,

آلبرتینا (Albertina)

این موزه دارای یکی از بزرگترین و مهمترین اتاق های چاپی در جهان با تقریباً ۶۵۰۰۰ نقاشی و ۱ میلیون نسخه چاپی قدیمی می باشد. همچنین کارهای گرافیکی، عکس ها و نقشه های معماری نیر در این موزه وجود دارد. در این موزه هر ساله نمایشگاه های موقتی نیز برگزار می گردد. 

ساختمان مجلس اتریش (Austrian Parliament Building)

یکی از ساختمان هایی که با معماری خود مورد توجه همگان قرار می گیرد ساختمان پارلمان اتریش می باشد. این ساختمان در وین به سبک معماری بونانی در سال ۱۸۸۳ ساخته شد (البته شروع ساخت ساختمان به سال ۱۸۷۴ بر می گردد) و در سال ۱۹۱۸ محل ساختمان مجلس اتریش شده است. این ساختمان مساحت ۱۳۵۰۰ متر مربع را پوشش می دهد. یکی از زیباترین مجسمه های آتن مجسمه الهه آتن می باشد که در جلو این ساختمان قرار دارد.

قصر بِلوِدِر (The Belvedere Palace)

یک مجموعه ساختمانی تاریخی در وین که شامل ۲ کاخ به سبک باروک می باشد. ساختمان های این مجموعه در قرن ۱۸ ساخته شده است. پارک این مجموعه نیز به سبک باروک ساخته شده است. کوشک بالایی از یک سالن بزرگ به همراه مجسمه ها و پله های تشریفات که با گچبری تزیین شده است ساخته شده. سالن مرمر یکی دیگر از مکان های جذاب این کاخ می باشد. البته این کاخ مکان های گوناگون زیبایی مانند کاخ زمستان نیز است.

تئاتر بورگ (Burgtheater)

این تئاتر در سال ۱۷۴۱ ساخته شده و در زبان محلی وین با عنوان مرگ بور شناخته می شود. این تئاتر یکی از بزرگترین تئاترهای آلمانی زبان دنیا می باشد.

گرابن (Graben)

خیابان گاربن که از خیابان های مرکزی شهر محسوب می شود یکی از معروف ترین خیابان های وین است. این خیابان با دارا بودن کافه ها و مغازه هایی برای خرید همواره گردشگران زیادی را به چشم می بیند. البته شهرت دیگری که این خیابان دارد بابت نعناری زیبای آن می باشد.

خانه هاندر تواسر (Hundertwasserhaus)

Friedensreich Hundertwasser ابتدا کار خود را با نقاشی شروع کرد و سپس در اوایل ۱۹۵۰ روی به معماری آورد. در سال ۱۹۷۲ او اولین مدل های معماری خود را برای نمایش تلویزیونی «Wynsch dir» تهیه کرده بود تا ایده های خود را در مورد سقف های جنگلی به نمایش بگذارد. هاندر تواسر در سخنرانی های گونگون از نگرانی خود در رابطه با ناهماهنگی طبیعت و معماری بروز داد. هماهنگی با طبیعت و انسان پایه طرح های این معمار بزرگ بود که در معماری رنگارنگ خانه هاندر تواسر مشهود است.

کلیسای کارل‌اسکیرچ (Karlskirche)

کلیسایی به سبک باروک در وین. این کلیسا به سنت چارلز بُرومئو تقدیم شده است. کلیسا به طور کلی برجسته ترین کلیسای باروک در وین و همچنین یکی از بزرگترین ساختمان های این شهر محسوب می شود.

موزه هنرهای زیبای / تاریخ هنر وین (Kunsthistorisches Museum)

این موزه بزرگترین موزه هنری در کشور اتریش می باشد. این موزه در سال ۱۸۹۱ افتتاح شده است. ساختمان به صورت مستطیلی شکل است دارای گنبدی ۶۰ متری می باشد. نمای خارج با ماسه سنگ ساخته شد و در درون ساختمان با سنگ مرمر، نقاشی های دیواری و گچ بری تزیین شده است. 

تالار شهر وین (Vienna City Hall)

این ساختمان محل شهرداری وین می باشد که بین سال های ۱۸۷۲ تا ۱۸۸۳ به سبک معماری نئو گوتیک ساخته شده است. این ساختمان مساحتی در حدود ۱۴۰۰۰ متر مربع را در اختیار گرفته و زیر بنایی در حدود ۱۱۳۰۰۰ متر مربع را دارا می باشد (ساختمان دارای ۱۵۷۵ اتاق است). این ساختمان محل تجمع های مهم در شهر وین است و همچنین کنسرت های بسیاری در این مکان برگزار شده است.

باغ وحش وین (Vienna Zoo / Tiergarten Schönbrunn)

این باغ وحش قدیمی ترین باغ وحش دنیا می باشد که در سال ۱۷۵۲ تاسیس شده است. ساختمان های ساخته شده در این باغ وحش به سبک معماری باروک می باشد. امروزه این باغ وحش یک مرکز علمی و حفاظت از حیوانات محسوب می گردد.

مدرسه سوارکاری اسپانیایی (Spanish Riding School)

این مکان یک مدرسه سوار کاری سنتی بوده (در زمان امپراطوری ماکسیمیلیان دوم) که امروزه یکی از جاذبه های اصلی وین محسوب می گردد. این مدرسه در سال ۱۷۳۵ ساخته شده است. 

کلیسای جامع سنت استفان (St. Stephen’s Cathedral, Vienna)

این کلیسا مهترین مرکز مذهبی وین می باشد که بر روی بقایای ۲ کلیسای دیگر ساخته شده است. این بنا به سبک معماری گوتیک بوده که مهمترین اثر این سبک معماری در اتریش نیز می باشد. تاریخ ساخت کلیسا به سال ۱۷۲۲ بر می گردد. شاید بتوان گفت که این کلیسا زیباترین اثر معماری در شهر وین می باشد.

خانه اپرای وین (The Vienna State Opera House)

این خانه اپرا در ردیف بزرگترین و باشکوه ترین سالن های اپرا و تئاتر دنیا قرار دارد. این سالن میزبان مشهورترین آهنگسازان، رهبران ارکستر، تک‌نوازان و رقصنده‌ها بوده. این مکان در سال ۱۸۶۹ ساخته شده است. با داشتن فضایی برای ۲۲۱۱ از تماشاگران و ۱۱۰ موسیقیدان، خانه اپرا محل برگزاری ارکستر فیلارمونیک وین نیز می‌باشد.

از دیگر آثار دیدنی وین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

چرخ و فلک وین (Wiener Riesenrad)

موزه تاریخ طبیعی، وین (Natural History Museum, Vienna)

تئاتر ملی وین (The National Theater)

بنای یادبود ماریا ترزا (Maria-Theresien-Platz and Memorial)

پارک پارتر (Prater Park)

آرامگاه شاهنشاهی و کلیسای راهب (The Imperial Crypt and the Capuchin Church) 

قصر و باغ شونبرون (Schönbrunn Palace and Gardens)

کلیسای دانشگاهی سنت پیتر (Collegial Church of St. Peter)

کارتنر اشتراسه و چشمه دانر (Kärtner Strasse and the Donner Fountain)

منبع: en.wikipedia.org