وین پایتخت زیبای کشور اتریش، بسیاری این شهر را شهر رویاها می نامند. دریاتور در مطلب زیر برای شما خوانندگان محترم بهترین جاذبه های گردشگری ای شهر را گردآوری کرده است، تا افرادی که قصد سفر به وین را دارند در امر راهنمایی کند.

با ما همراه باشید؛

 

اتریش,سفر به وین,شهر رویایی وین,دیدنی های وین,وین,

آلبرتینا (Albertina)

این موزه دارای یکی از بزرگترین و مهمترین اتاق های چاپی در جهان با تقریباً 65000 نقاشی و 1 میلیون نسخه چاپی قدیمی می باشد. همچنین کارهای گرافیکی، عکس ها و نقشه های معماری نیر در این موزه وجود دارد. در این موزه هر ساله نمایشگاه های موقتی نیز برگزار می گردد. 

ساختمان مجلس اتریش (Austrian Parliament Building)

یکی از ساختمان هایی که با معماری خود مورد توجه همگان قرار می گیرد ساختمان پارلمان اتریش می باشد. این ساختمان در وین به سبک معماری بونانی در سال 1883 ساخته شد (البته شروع ساخت ساختمان به سال 1874 بر می گردد) و در سال 1918 محل ساختمان مجلس اتریش شده است. این ساختمان مساحت 13500 متر مربع را پوشش می دهد. یکی از زیباترین مجسمه های آتن مجسمه الهه آتن می باشد که در جلو این ساختمان قرار دارد.

قصر بِلوِدِر (The Belvedere Palace)

یک مجموعه ساختمانی تاریخی در وین که شامل 2 کاخ به سبک باروک می باشد. ساختمان های این مجموعه در قرن 18 ساخته شده است. پارک این مجموعه نیز به سبک باروک ساخته شده است. کوشک بالایی از یک سالن بزرگ به همراه مجسمه ها و پله های تشریفات که با گچبری تزیین شده است ساخته شده. سالن مرمر یکی دیگر از مکان های جذاب این کاخ می باشد. البته این کاخ مکان های گوناگون زیبایی مانند کاخ زمستان نیز است.

تئاتر بورگ (Burgtheater)

این تئاتر در سال 1741 ساخته شده و در زبان محلی وین با عنوان مرگ بور شناخته می شود. این تئاتر یکی از بزرگترین تئاترهای آلمانی زبان دنیا می باشد.

گرابن (Graben)

خیابان گاربن که از خیابان های مرکزی شهر محسوب می شود یکی از معروف ترین خیابان های وین است. این خیابان با دارا بودن کافه ها و مغازه هایی برای خرید همواره گردشگران زیادی را به چشم می بیند. البته شهرت دیگری که این خیابان دارد بابت نعناری زیبای آن می باشد.

خانه هاندر تواسر (Hundertwasserhaus)

Friedensreich Hundertwasser ابتدا کار خود را با نقاشی شروع کرد و سپس در اوایل 1950 روی به معماری آورد. در سال 1972 او اولین مدل های معماری خود را برای نمایش تلویزیونی «Wynsch dir» تهیه کرده بود تا ایده های خود را در مورد سقف های جنگلی به نمایش بگذارد. هاندر تواسر در سخنرانی های گونگون از نگرانی خود در رابطه با ناهماهنگی طبیعت و معماری بروز داد. هماهنگی با طبیعت و انسان پایه طرح های این معمار بزرگ بود که در معماری رنگارنگ خانه هاندر تواسر مشهود است.

کلیسای کارل‌اسکیرچ (Karlskirche)

کلیسایی به سبک باروک در وین. این کلیسا به سنت چارلز بُرومئو تقدیم شده است. کلیسا به طور کلی برجسته ترین کلیسای باروک در وین و همچنین یکی از بزرگترین ساختمان های این شهر محسوب می شود.

موزه هنرهای زیبای / تاریخ هنر وین (Kunsthistorisches Museum)

این موزه بزرگترین موزه هنری در کشور اتریش می باشد. این موزه در سال 1891 افتتاح شده است. ساختمان به صورت مستطیلی شکل است دارای گنبدی 60 متری می باشد. نمای خارج با ماسه سنگ ساخته شد و در درون ساختمان با سنگ مرمر، نقاشی های دیواری و گچ بری تزیین شده است. 

تالار شهر وین (Vienna City Hall)

این ساختمان محل شهرداری وین می باشد که بین سال های 1872 تا 1883 به سبک معماری نئو گوتیک ساخته شده است. این ساختمان مساحتی در حدود 14000 متر مربع را در اختیار گرفته و زیر بنایی در حدود 113000 متر مربع را دارا می باشد (ساختمان دارای 1575 اتاق است). این ساختمان محل تجمع های مهم در شهر وین است و همچنین کنسرت های بسیاری در این مکان برگزار شده است.

باغ وحش وین (Vienna Zoo / Tiergarten Schönbrunn)

این باغ وحش قدیمی ترین باغ وحش دنیا می باشد که در سال 1752 تاسیس شده است. ساختمان های ساخته شده در این باغ وحش به سبک معماری باروک می باشد. امروزه این باغ وحش یک مرکز علمی و حفاظت از حیوانات محسوب می گردد.

مدرسه سوارکاری اسپانیایی (Spanish Riding School)

این مکان یک مدرسه سوار کاری سنتی بوده (در زمان امپراطوری ماکسیمیلیان دوم) که امروزه یکی از جاذبه های اصلی وین محسوب می گردد. این مدرسه در سال 1735 ساخته شده است. 

کلیسای جامع سنت استفان (St. Stephen’s Cathedral, Vienna)

این کلیسا مهترین مرکز مذهبی وین می باشد که بر روی بقایای 2 کلیسای دیگر ساخته شده است. این بنا به سبک معماری گوتیک بوده که مهمترین اثر این سبک معماری در اتریش نیز می باشد. تاریخ ساخت کلیسا به سال 1722 بر می گردد. شاید بتوان گفت که این کلیسا زیباترین اثر معماری در شهر وین می باشد.

خانه اپرای وین (The Vienna State Opera House)

این خانه اپرا در ردیف بزرگترین و باشکوه ترین سالن های اپرا و تئاتر دنیا قرار دارد. این سالن میزبان مشهورترین آهنگسازان، رهبران ارکستر، تک‌نوازان و رقصنده‌ها بوده. این مکان در سال 1869 ساخته شده است. با داشتن فضایی برای 2211 از تماشاگران و 110 موسیقیدان، خانه اپرا محل برگزاری ارکستر فیلارمونیک وین نیز می‌باشد.

از دیگر آثار دیدنی وین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

چرخ و فلک وین (Wiener Riesenrad)

موزه تاریخ طبیعی، وین (Natural History Museum, Vienna)

تئاتر ملی وین (The National Theater)

بنای یادبود ماریا ترزا (Maria-Theresien-Platz and Memorial)

پارک پارتر (Prater Park)

آرامگاه شاهنشاهی و کلیسای راهب (The Imperial Crypt and the Capuchin Church) 

قصر و باغ شونبرون (Schönbrunn Palace and Gardens)

کلیسای دانشگاهی سنت پیتر (Collegial Church of St. Peter)

کارتنر اشتراسه و چشمه دانر (Kärtner Strasse and the Donner Fountain)

منبع: en.wikipedia.org