شهر مادرید پایتخت اسپانیا یکی دیگر از شهر های گردشگری در اروپا می باشد که دریاتور در مطلب زیر جاذبه های دیدنی آن را به شما معرفی می کند.

با ما همراه باشید تا دیدنی های مادرید را بیشتر بشناسید؛

 

آشنایی با دیدنی های شهر مادرید

موزه ملی مرکز هنر رینا سوفیا (Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía)

این موزه مربوط به هنرهای قرن بیستم اسپانیا می باشد. این موزه به طور رسمی در ۱۰ سپتامبر ۱۹۹۲ و به نام ملکه سوفیا افتتاح شد. این موزه در مادرید قرار دارد و تمرکز اصلی‌اش، هنر اسپانیایی است. آثار برجسته این موزه شامل مجموعه‌هایی از دو تن از برجسته‌ترین استادان هنر اسپانیا، پابلو پیکاسو و سالوادور دالی می‌شود.

موزه دل پرادو (Museo Nacional Del Prado)

یک موزه و گالری هنر. ین موزه یکی از برجسته‌ترین موزه‌های جهان در زمینه هنر اروپایی از سده ۱۲ تا اوایل سده ۱۹ میلادی است که بر پایهٔ کلکسیون سلطنتی اسپانیا بنا نهاده شد. این موزه به عنوان موزهٔ نقاشی و مجسمه تأسیس شد. در عین حال از کلکسیون مهم و بزرگی شاملِ ۵۰۰۰ تابلوی نقاشی، ۲۰۰۰ تصویر چاپی، ۱۰۰۰ عدد سکه و نشان و نزدیک به ۲۰۰۰ عدد آثار زینتی تاریخی تشکیل شده‌است. هر ساله 2.8 میلیون نفر از این موزه بازدید می کنند. 

ال اسکوریال (El Escorial)

یک مجموعه قلعه و صومعه که بین سال های 1563 تا 1584 توسط پادشاه فیلیپ دوم ساخته شده است. این مکان در 28 مایلی شمال غرب مادرید قرار دارد.

میدان پوئرتا دل سل (Puerta del Sol)

یک میدان عمومی در شهر مادرید که یکی از شلوغ ترین و محبوب ترین مکان های شهر می باشد. این میدان در قرن 15 به عنوان یکی از دروازه های شهر بوده. بین قرن های 17 تا 19 این مکان یکی از مهترین مناطق شهر بوده و کحل گردهمایی ها و ملاقات های شهر محسوب می شده. امروزه هر سال در زمان جشن سال نو مردم در این مکان جمع می شوند و به جشن و پایکوبی می پردازند.

میدان شهرداری / پلازا مایور (Plaza Mayor)

این میدان توسط پادشاه فیلیپ سوم در بین سال های 1619-1580 ساخته شده است. این میدان مستطیلی (129 متر در 94 متر) را می توان پلی در مادرید تصور کرد. در اطراف این میدان رستوران ها و کافه های قرار دارد که همواره میزبان گردشگران بسیاری هستند. این میدان که توسط ساختمان های 3طبقه احاطه شده است دارای 9 ورودی می باشد. ریشه ساخت این میدان به سال 1577 زمان پادشاهی فیلیپ دوم بازمی گردد.

پارک دلبون رتیرو (Parque del Buen Retiro)

پارکی زیبا که یکی از بزرگترین (350 هکتار) پارک های شهر مادرید و کشور اسپانیا می باشد. پارک تا اواخر قرن 19 مربوط به پادشاه اسپانیا بوده و سپس بعد از آن به یک مکان عمومی تبدیل شد. این پارک در نزدیکی Puerta de Alcalá قرار دارد. در داخل این پارک شما می توانید آثار زیبای تاریخی و هنری نیز تماشا کنید.

کاخ سلطنتی مادرید (Royal Palace of Madrid)

محل اقامت رسمی خانواده سلطنتی اسپانیا ولی فقط برای مراسم رسمی از آن استفاده می شود. بنای این کاخ توسط آرشیتکت ایتالیائی جیووانی ساچتی و بدستور فیلیپ پنجم در سال ۱۷۳۶ شروع و تا سال ۱۷۶۴ بطول انجامید. قبلاً در این محل کاخی بوده که در اثر حریق سال ۱۷۳۴ بکلی از بین رفته است. اگرچه اکنون این کاخ به یکی از اماکن مهم و دیدنی تبدیل شده است. کاخ دارای 135000 متر مربع فضا و 3418 اتاق می باشد.

میدان سیبلس (Plaza de Cibeles)

به عقیده بسیاری زیباترین میدان در شهر مادرید میدان سیبلس می باشد. میدان در سبک معماری نئوکلاسیک است که آبنمایی بسیار زیبا از سنگ مرمر در میدان قرار دارد. این میدان توسط چهار ساختمان اصلی شهر مادرید احاطه شده است (ساختمان شهرداری، کاخ بوئِنا ویستا، بانک اسپانیا و کاخ لینارِس)

معبد دبود (Temple of Debod)

یک پرستشگاه مصری متعلق به ایزیس، الههٔ مصر باستان است که اکنون در مادرید، اسپانیا بازچینی شده‌است. بنای اصلی معبد در جزیره فیله در ۱۵ کیلومتری اَسوان در جنوب مصر واقع شده‌بود. مصر در سال ۱۹۶۸، معبد دِبود را به پاس کمک‌های اسپانیا در جابجایی معبد ابوسمبل، به آن کشور هدیه کرد. معبد دِبود، اکنون در یکی از پارک‌های مهم مادرید به نام پارک دِل اوئسته، در نزدیکی کاخ سلطنتی مادرید، بازچینی و با توجه به شاخصه‌های معماری مصر باستان، محوطه‌سازی شده‌است.

از دیگر دیدنی های این شهر می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

کاخ بوئِنا ویستا (Buenavista Palace)

بانک اسپانیا (Banco de España)

کاخ لینارِس (Palacio de Linares)

کلیسای جامع آلمودنا (almudena cathedral)

پلازا د اورینته (Plaza de Oriente)

منبع: en.wikipedia.org