بارسلون را می توان بهترین شهر اسپانیا برای گردشگران دانست که سالانه میزبان توریست های بسیاری است. دریاتور در زیر آثار و مکان های دیدنی این شهر تاریخی را به شما خوانندگان محترم معرفی می کند.

با ما همراه باشید تا این دیدنی ها را بیشتر بشناسید؛

 

دیدنی های بی نظیر شهر تاریخی بارسلون

کلیسای ساگرادا فامیلیا (Basilica de la Sagrada Familia)

ساگرادا فامیلیا کلیسایی در شهر بارسلون است که علاوه بر مکان مذهبی بودن، از جاذبه‌های گردشگری این شهر محسوب می‌شود. این کلیسای کاتولیک از سال ۱۸۸۲ میلادی در حال ساخت بوده و پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۶ ساخت آن تمام نخواهد شد. این کلیسا را آنتونیو گائودی (۱۸۲۸-۱۹۲۶) معمار مشهور اسپانیایی طراحی کرد که ۱۵ سال آخر عمرش را صرف تکمیل این کلیسا نمود. این کلیسا را می توان مشهور ترین مکان گردشگری بارسلون دانست.

کازا میلا (La Pedrera)

کازا میلا یا لا پدررا (La Pedrera)، ساختمانی است که توسط آنتونیو گادی، معمار نامدار کاتالونیایی، در شهر بارسلون در کشور اسپانیا ساخته شده است. ساخت کازا از ۱۹۰۵ آغاز و تا ۱۹۱۰ به طول انجامید و رسماً در سال ۱۹۱۲ از آن رونمایی شد. این ساختمان یکی از آثار گائودی در فهرست میراث جهانی یونسکو است. بسیاری کازا میلا را موفق‌ترین ساختهٔ غیرمذهبی گادی می‌دانند. او این بنا را در سال‌های ۱۹۰۶ تا ۱۹۱۰ ساخت. خود گادی آن را «لایه‌ای از سنگ که گل‌ها و گیاهان روندهٔ بالکن‌هایش به آن غنا بخشیده‌اند و همواره رنگ آن را تغییر می‌دهند» توصیف کرده‌است. زیبایی و بدعت کازا میلا نه تنها در نمای ساختمان، که در اتاق‌ها و پاسیوهای آن نیز به چشم می‌آیند. دودکش‌ها و مجسمه‌های متعدد روی تراس ساختمان هم از جاذبه‌های گردشگری شهر بارسلون است.

قصر موسیقی کاتالان (Palau de la Música Catalana)

یک تالار موسیقی در شهر بارسلون است که به شیوه نوگرایی کاتالان توسط لوییز دومانچه ای مونتانر طراحی شد. ساخت این بنا از سال ۱۹۰۵ تا ۱۹۰۸ به طول انجامید و در تاریخ ۹ فوریه ۱۹۰۸ افتتاح شد. این بنا جزو میراث جهانی یونسکو می‌باشد. سالن کنسرت پالائو، که حدود ۲۲۰۰ نفر گنجایش دارد، تنها سالن نمایش در اروپا است که در طول ساعات روز به طور کامل با نور طبیعی روشن می شود. دیوارها در دو طرف عمدتاً شامل شیشه های استین گلس هستند. اما سقف منحصر به فرد و بی همتای آن تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و نام آوری این سالن داشته است. این سقف با تکنیک استیندگلس ساخته شده است و دارای قوسی با شکوه است. می توان قسمت قوس دار این سقف را گنبدی شیشه ای دانست که به صورت برعکس ساخته شده است.

محله گوتیک (Barri Gotic)

خیابان های باریک قرون وسطیایی که بارها و رستوران های گوناگونی در آن قرار دارد. این محله در حدود 2000 سال است که مرکز معنوی این شهر است. شما می توانید آثار کمی از معماری رومی را در این خیابان ببینید ولی بیشتر معماری خیابان در سبک قرون وسطی می باشد. 

صومعه پترالبس (Monestir de Pedralbes)

صومعه گوتیک در کاتالونیا، این صومعه در سال 1326 درون یک باغ بسیار سرسبز ساخته شده است. در این صومعه موزه ای قرار دارد که هنرهای دوره قرون وسطی (قرن 14 تا 20) در آن قرار دارد.

پارک گوئل (Park Güell)

یک پارک عمومی که از آثار معماری رنگارنگ توسط معماری بزرگ کاتالونیایی آنتونی گائودی ساخته شده است. این پارک بین سالهای 1900 تا 1914 ساخته شد و به طور رسمی به عنوان یک پارک عمومی در سال 1926 افتتاح شد. یکی از زیباترین مکان های بارسلون تراسیست که در بالای این پارک قرار گرفته که منظره ای پانوراما از دریا و شهر بارسلون را در اختیار بیننده قرار می دهد. 

کازا بالیو (Casa Batllo)

کازا باتیو یک بنای بازسازی‌شده در خیابان پَسیج دِ گراسیا، بارسلونا است که توسط آنتونیو گائودی و جوزف ماریا ججول است. این بنا در سال ۱۸۷۷ ساخته شد و بین سالهای ۱۹۰۴ تا ۱۹۰۶ توسط این دو شخص بازسازی گردید. این ساختمان متعلق به خانوادهٔ باتیو که از تولیدکنندگان متمول پارچه بودند، بود. اتاق زیر شیروانی و تراس ساختمان توسط گائودی طراحی و به بنا اضافه شدند. این قسمت از بیرون به شکل پشت اژدهایی دیده می‌شود که از فلس پوشید شده و ستون فقراتش از یک برجک به صلیبی پنج‌شاخه منتهی می‌شود. نام محلی ساختمان کازا دلز اُسُز به معنای ساختمان استخوان‌ها است.

موزه جانورشناسی (Museu de Zoologia)

موزه ای در ساختمان تاریخی که در برای نمایشگاه جهانی ۱۸۸۸ ساخته شده قرار دارد. این ساختمان به قلعه سه دژ مشهور است. این مکان مجموعه ای از حشرات، جانوران و … را در خود جای داده است.

کازا ویسنس (Casa Vicens)

خانه مسکونی در شهر بارسلون کاتالونیا است، این ساختمان توسط آنتونی گائودی طراحی و به سفارش مانوئل ویسنس کارخانه‌دار ساخته شده است و اولین کار مهم گائودی به حساب می‌آید و ساخت آن از ۱۸۸۳- تا ۱۸۸۹ به طول انجامید. کازا ویسنس در سال ۲۰۰۵ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

دیگر دیدنی های بارسلون:

موزه علوم زمین (Museu Blau)

مربع طلایی (Quadrat d’Or/ محله ای با معماری فوق العاده)

ورزشگاه نیوکمپ (Camp Nou)

پارک مون‌جوییک (Montjuic Park)

ساحل بارسلونا (Beach of barcelona)

منابع: www.ecophiles.com / en.wikipedia.org