یکی از شهر های کانادا که مورد توجه بسیاری برای مهاجرت و زندگی قرار گرفته است شهر ونکوور می باشد. دریاتور در مطلب زیر قصد دارد این شهر را برای شما معرفی کند.

با ما همراه باشید تا درباره این شهر بیشتر بدانید؛

 

ونکوور شهری برای زندگی و تحصیل

ونکوور (Vancouver) شهری ساحلی واقع در استان بریتیش کلمبیا در کشور کانادا و بخشی از ونکوور بزرگ است که در منطقه لوئر مین‌لند واقع شده است. این شهر بیشترین تراکم جمعیت را در میان شهرهای کانادا را دارا می باشد. این شهر همواره در میان 5 شهر برتر دنیا برای کیفیت زندگی قرار گرفته. این شهر در دهه های اخیر میزبان بسیاری از کنفرانس ها و همایش های بین المللی بوده است (کنفرانس TED، المپیک زمستانی و …). به دلیل ساحلی بودن و تمرکز در این شهر ونکوور یکی از قطب های بزرگ اقتصادی در کانادا می باشد.

جمعیت ونکوور

جمعیت ونکوور در سال ۲۰۱۱ میلادی ۶۰۳٬۵۰۲ نفر بوده که هشتمین شهر پرجمعیت کانادا و نخستین در بریتیش کلمبیا محسوب می‌شود و جمعیت کلان‌شهر ونکوور بزرگ (ونکوور و حومه) در همین سال ۲٬۴۷۶٬۱۴۵ نفر بوده‌است که سومین کلانشهر پرجمعیت کشور است.

جغرافیای ونکوور

ونکوور بین خلیج برووارد در شمال و دلتای رودخانه فریزر در جنوب قرار گرفته‌است. آب و هوای ونکوور معتدل است. میانگین حداکثر دما در گرم‌ترین ماه (اوت) به ۲۲ و میانگین حداقل هوا در سردترین ماه (ژانویه) به ۰/۵ درجه سانتی گراد می‌رسد. ونکوور یکی از بزرگترین پارک های شهری در آمریکای شمالی را دارا می باشد که نام آن استنلی پارک است، این پارک 404.9 هکتار را پوشش می دهد. 

آب و هوای ونکوور

یکی از گرم ترین شهرهای کانادا در زمستان ونکوور می باشد. آب و هوای این شهر معتدل و مرطوب است. بارش سالانه در منطقه بین المللی ونکوور در ریچموند به طور متوسط 1،189 میلی متر می باشد. حداکثر دما در ماه های گرم 22 درجه سانتی گراد است و این دما به ندرت به 30 درجه می رسد، بالاترین دمای ثبت شده در این شهر 35 درجه سانتی گراد بوده. 

تاریخ شهر

اسناد باستان‌شناسان حاکی از حضور اقوام بومی در ونکوور در حدود ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ سال پیش‌اند. در ۱۷۹۱ دریانوردان اسپانیایی، و در ۱۷۹۲ جورج ونکوور انگلیسی اولین کاشفان غربی بودند که آب‌های اطراف را درنوردیدند. حضور اروپاییان بر خشکی تا ۱۸۰۸، که سایمون فریزر و همراهانش در سواحل منطقه پیاده شدند، ثبت نشده‌است. هر چند یک نویسنده ادعا کرده فرانسیس دریک در سال ۱۵۷۹ در آن منطقه بوده. جویندگان طلا در ۱۸۶۱ به نواحی دهانه رودخانه فریزر وارد شدند. کارخانه الوارسازی که در ۱۸۶۳ ساخته شد آغاز نقش بنیادین صنعت چوب‌بری در شکل‌گیری شهر را رقم زد. شهرکی اطراف این کارخانه گسترش یافت که مشهور به گزتان بود (نام رسمی گرنویل در ۱۸۷۰ به آن اطلاق شد) به زودی راه آهن سراسری کانادا به گرنویل رسید.

نام گرنویل در ۶ آوریل ۱۸۸۶ تغییر داده شد و شهر ونکوور (به افتخار ناخدا جورج ونکوور) رسماً تأسیس شد.

تحصیل در ونکوور / دانشگاه های ونکوور

این شهر دارای مراکز آموزشی و تحصیلی بسیار خوبی می باشد که تعدادی از آن ها را در زیر نام می بریم؛

کالج اشتون (ashton college)

دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)

دانشگاه کاپیلانو (capilano college)

دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار (Emily Carr University of Art + Design)

دانشگاه لانگارا (langara college)

دانشگاه بین المللی پاسیفیک / صلح (pacific international college vancouver)

منابع: www.topuniversities.com / en.wikipedia.org