یکی دیگر از شهرهای کانادا که مکانی بسیار عالی برای زندگی و سرمایه گذاری می باشد، تورنتو است. اینشهر با شاخص های اقتصادی بالا همواره مکان زندگی رویایی برای بسیاری از ایرانیان است. دریاتور در مطلب زیر این شر را به شما خوانندگان محترم به طور کامل معرفی می کند.

با ما همراه باشید تا با تورنتو بیشتر آشنا شوید؛

 

تورنتو شهری برای زندگی

تورنتو (Toronto) مرکز استان انتاریو و پرجمعیت‌ترین شهر کانادا است. تورنتو چهارمین شهر پرجمعیت آمریکای شمالی پس از مکزیکو سیتی، نیویورک و لس آنجلس است. این شهر بیشترین تعداد تنوع قومی (بیش از 200 ریشه متمایز قومی) در کانادا را دارد و به همین دلیل یک مکانی بسیار مناسب برای افرادی می باشد که قصد مهاجرت به کانادا را دارند. در این شهر مردم به بیش از 160 زبان صحبت می کنند ولی بیشتر به زبان انگلیسی حرف می زنند. 

تورنتو بیشتر بابت ساختمان های سر به فلک کشیده (برج CN) و شهری پر جنب و جوشی در میان مردم کانادا شهرت دارد. این شهر مرکز 5 بانک بزرگ کانادا و دفتر مرکزی بیشتر غول های اقتصادی کانادا می باشد. 
یسیاری از ساکنان تورنتو در استان انتاریو، ایرانی هستند که عمدتاً در ویلو دیل و تپه ریچموند سکونت دارند.

زمانیکه اروپایی ها برای اولین بار وارد منطقه کنونی تورنتو شدند، قبیله هورون در آن منطقه ساکن بود. نام تورنتو از کلمه تکارونتو در زبان ایروکوا گرفته شده و به معنای «محلی که درختان بر روی آب ایستاده‌اند» است.

فرهنگ تورنتو

تورنتو یک مرکز برجسته برای موسیقی، تئاتر و تولید فیلم در کانادا محسوب می گردد. Ontario Place یک سالن موسیقی در فضای باز است که همواره میزبان بزرگان موسیقی از سراسر دنیا بوده، البته جشنواره های موسیقی گوناگونی نیز در این مکان برگزار می شده (در انتها این را اضافه کنیم که این سالن در سال 2012 بسته شد). 

تورنتو در سال 2011 بعد از شهرهای لس آنجلس و نیویورک سیتی به عنوان سومین مرکز بزرگ تولید فیلم و تلویزیون انتخاب شد و به آن لقب “Hollywood North” دادند. جشنواره بین المللی فیلم تورنتو یکی از مهمترین رویداد های مربوط به فیلم سازی محسوب می گردد که هرساله در این شهر برگزار می گردد.

جغرافیای تورنتو

این شهر در منطقهٔ جنوب انتاریو و در شمال‌غرب دریاچهٔ انتاریو قرار دارد. تورنتو مساحتی معادل 630 کیلومتر مربع را دارد. حداکثر فاصله شما تا جنوب این شهر 21 کیلومتر و فاصله شرق به غرب 43 کیلومتر می باشد. یکی از مشهور ترین بندرهای کانادا بند تورنتو می باشد.

اقتصاد تورنتو

تورنتو به عنوان پایتخت اقتصادی کانادا و یکی از مراکز اقتصادی بزرگ جهان، یک شهر جهانی محسوب می‌شود. بازار بورس تورنتو هفتمین بازار بورس بزرگ دنیا از حیث ارزش بازار است. در تورنتو بیش از هر شهر دیگری در کانادا، شرکت‌های بزرگ حضور دارند؛ همچنین این شهر مقر پنج بانک بزرگ کانادا است. تورنتو توسعه‌دهندهٔ بخش‌های اقتصادی شامل امور مالی، خدمات تجاری، ارتباطات، هوافضا، حمل و نقل، رسانه، هنر، فیلم، ساخت برنامه‌های تلویزیونی، انتشارات، تولید نرم‌افزار، تحقیقات پزشکی، آموزش، گردشگری، مهندسی و صنایع ورزشی است.

مطابق با اعلان مجله فوربز، تورنتو یکی از ده شهر قدرتمند اقتصادی جهان و یکی از شهرهای به سرعت در حال رشد در میان کشورهای جی۷ است. همچنین پرایس واتر هاوس کوپرز این شهر را دومین کلان‌شهر قدرتمند جهان اعلام کرده‌است. در فهرست 2thinknow در بین نوآوران اقتصادی، تورنتو جایگاه دوازدهمین شهر در جهان و چهارمین شهر در قارهٔ آمریکا را به خود اختصاص داده‌است. علاوه بر این تورنتو توسط واحد اطلاعات اقتصادی و مرسر به عنوان یکی از شهرهای قابل سکونت جهان معرفی شده‌است. همچنین در میان شهرهای کانادا در سال ۲۰۰۶، تورنتو از حیث بالابودن هزینه‌های زندگی رتبه اول را بدست آورد (البته میزان درآمد نیز در این شهر نسبت به دیگر مناطق کانادا بالاتر نیز می باشد).

گردشگری تورنتو

تورنتو سالانه میزبان بیش از 25 میلیون گردشگر می باشد. این شهر در ردیف شهرهای توریستی کانادا قرار دارد. خیابان های لوکس، موزه های، باغ وحش ها، ساحل های دیدنی و … همه و همه دلیلی شده بر میزان ورود گرشگر بالا به این شهر.
در زیر ما چند نمونه از جاذبه های مشهور این شهر را برای شما نام می بریم؛

برج ملی کانادا / برج سی‌ان (CN Towe / Canadian National Tower)

مرکز راجرز (Rogers Centre)

تالار شهر / شهرداری تورنتو (City Hall)

میدان یانگ و داندس (Yonge – Dundas)

جزایر تورنتو (The Toronto Islands)

کلیسای جامع کاتولیک سنت مایکل (St. Michael’s Cathedral Basilica)

کاسالوما (Casa Loma)

بازار سنت لارنس (The St. Lawrence Market)

تالار مشاهیر هاکی (Hockey Hall of Fame)

گالری هنر انتاریو (The Art Gallery of Ontario)

مرکز علوم انتاریو (The Ontario Science Centre)

باغ‌وحش تورنتو (Toronto Zoo)

منبع: www.seetorontonow.com