اگر قصد سفر و گردش در کانادا را دارید حتماً به شهر کبک بروید. این شهر را می توان بهترین شهر توریستی کانادا دانست. دریاتور در زیر این شهر پر جنب و جوش را به شما معرفی می کند.

با ما همراه باشید؛

 

معرفی شهر توریستی کبک

شهر کبک (Quebec City) مرکز ایالت کبک کانادا و بزرگ‌ترین شهر شرق کبک است و یکی از قدیمی‌ترین شهرهای کانادا است. کبک بعد از سه شهر سنت جان، پرت رویال و تدوزاک قدیمی‌ترین شهر کانادا به شمار می‌رود. کبک با وجود تاریخ ۴۰۰ ساله‌اش، شهری است دیدنی، پر از فضاهای پرجنب‌وجوش شهری و آثار تاریخی ارزنده است.

مردم شهر عمدتاً فرانسوی زبان می‌باشند هر چند اغلب آن‌ها به انگلیسی نیز مسلط می‌باشند با این حال نسبت به زبان فرانسوی تعصب خاصی دارند و در بیشتر رستوران‌ها و هتل‌ها به زبان فرانسه صحبت می‌کنند. معماری این شهر نیز از فرانسه الهام گرفته و در بیشتر آثار آن نمایان است.

فرهنگ کبک

صحنه پویای فرهنگی و هنری کبک، میزبان اتفاقات متعدد هنری در طول سال است و علاوه بر رویدادهای سینمایی، تئاتر، موسیقی و ادبیات، هر سال برنامه‌های سنتی و تاریخی دیدنی نیز در کبک برگزار می‌شود که کارناوال زمستانی کبک و فستیوال تابستانی کبک از آن جمله‌اند.

تعداد زیادی از نقاشان، مجسمه سازان و عکاسان در این شهر زندگی و کار می‌کنند و زندگی فرهنگی کبک را با آثار هنری متفاوت خود غنی تر می‌سازند. آثار این هنرمندان در موزه‌ها، نگارخانه ها و مراکز هنری به نکایش درمی‌آید. موزه‌های بزرگی چون موزه هنرهای زیبای کبک (Musée national des beaux-arts du Québec) و موزه تمدن (Musée de la Civilisation)، با برگزاری نمایشگاه های معتبر جهانی، نقش فرهنگی بسیار مهمی ایفا می‌کنند.

هنرهای نمایشی نیز با وجود انجمن ها و گروه های فعال موسیقی، رقص و تئاتر، به خوبی مورد توجه قرار می‌گیرد. وجود مراکز معتبر موسیقی و تئاتر مانند ارکستر سمفونی کبک، ارکستر مجلسی (Violons du Roy) و اپرای کبک و همچنین تئاتر بین‌المللی کارفور (Carrefour international de théâtre)، نقش اصلی را در ارائه آثار نمایشی عالی برعهده دارند.

جغرافیای کبک

شهر از سواحل رودخانه سنت لورنس (St. Lawrence) یکی از بزرگ‌ترین رودخانه‌های جهان به سمت کوهپایه‌های لورنتیان (Laurentians) که یکی از قدیمیترین مراتع کوهستانی در روی زمین است، امتداد می‌یابد. از سمت شرق به سمت آبشارهای مونت مورنسی و از غرب با گذشتن از پل های ارتباطی شهر با سواحل جنوبی و ساحل ژاک کارتیه و به سمت شهرهای نویل (Neuville)، پونت روژ (Pont-Rouge) و سنت کاترین دولا ژاک کارتیه (Sainte-Catherine-de-la-Jacques-Cartier) ادامه می‌یابد.

شهر کبک در مرکز محوطه‌ای قرار گرفته که رودخانه قبل از ورود به مصب خود، باریک می‌شود. اسم کبک نیز از نامی سرخ‌پوستی به معنای جایی که رودخانه باریک می‌شود برگرفته شده است. قله صخره‌ای شهر که کیپ دایموند نام دارد، ۱۰۳ متر از سطح رودخانه بالاتر است و به جلوه‌های خاص منطقه می‌افزاید. به نوعی می‌توان کبک را مهد تمدن فرانسه در آمریکای شمالی و یک مرکز مهم اقتصادی دانست.

گردشگری کبک

کبک در مجله Money در فهرست ۱۰ مکان برتر گردشگری آمریکای شمالی نام برده شده‌است. به گفته شبکه خبری CNN دلیل این محبوبیت بیش از هر چیز مدیون حال و هوای فرانسوی و تاریخی و همچنین زیبایی بی نظیر مناظر طبیعی و بناهای آن است.

در ماه دسامبر ۱۹۸۵، سازمان یونسکو، منطقه شهر کبک (بخش پایتخت) را در فهرست معتبر میراث فرهنگی جهان وارد کرد. کبک تنها شهر در شمال کانادا است که موفق به دریافت چنین افتخاری شده‌است و با شهرهای باستانی مانند تونس، قاهره، دمشق، بیت المقدس، رم و فلورانس در یک رده قرار گرفته‌است.

سازمان یونسکو با توجه به ارزش های جهانی و جاذبه استثنایی کبک، آن را به فهرست خود افزوده‌است. بخش قدیمی شهر کبک، به خاطر معماری و مناظر شهری خود که شواهدی از دوران حکومت فرانسه، بریتانیا و آمریکا را در خود حفظ کرده‌است، به مهد تمدن فرانسه در آمریکای شمالی شهرت یافته‌است. سنگر و استحکامات غیر قابل نفوذ شهر در طول سه قرن تا حد فراوانی حفظ شده‌است و امروزه، کبک تنها شهر در آمریکای شمالی است که با استحکامات قابل اعتماد احاطه شده‌است.

در زیر چند نمونه از دیدنی های کبک را برای شما نام می بریم؛

محله رویال (Palace Royal)

بخش قدیمی کبک (Old Quebec)

قلعه فرونتناک (Château Frontenac)

مونتمورنتس فالز (Montmorency Falls)

دژ کبک (Citadelle of Quebec)

منبع: en.wikipedia.org