یکی از جزیره هایی که در کشور یونان قرار دارد و مورد استقبال بسیاری از گردشگران قرار گرفته است. دریاتور در زیر به بررسی این جزیره توریستی پرداخته است.

با ما همراه باشید؛

 

سانتورینی جزیره‌ای در دریای اژه

سانتورینی (Santorini) با نام سنتی ثِرا و نام رسمی ثیرا جزیره‌ای در دریای اژه در کشور یونان است و نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی خاک اصلی یونان جای دارد و از گروه جزیره‌های کیکلادس است. جمعیت این جزیره در حدود ۱۵۰۰۰ نفر است. به دلیل محلی که جزیره واقع شده و رنگ سفید خانه‌ها و ابنیه بسیار معروف شده است.

سانتورینی در حدود ۳۶۰۰ سال پیش یک فوران عظیم آتشفشانی را شاهد بوده است و بدین ترتیب بیشتر قسمت های امروزی جزیره را به بیرون ریخته است. در طول سالیان و قرن‌های بعدی، یونانیان بر لبه تیز این آتشفشان های بلند، روستاهایی را بنا نهادند که زیباییش در کنار آبی دل‌انگیز خلیج آن چشم هر بیننده‌ای را به خود معطوف می‌کند. در کنار خانه‌های سفید این جزیره می‌توان به گنبدهایی آبی که بر روی صخره‌های شیب‌دار ساخته شده‌اند نیز اشاره کرد.

صنعت اصلی سانتورینی گردشگری است. دو منبع اصلی ثروت در سانتورینی عبارتند از کشاورزی و گردشگری که اقتصاد این شهر به این دو بستگی دارد. در سال های اخیر، سانتورینی تبدیل به یکی از زیباترین و پرطرفدارترین جزیره های جهان تبدیل شده است. کشاورزان این شهر به انگور (تولید شراب) مشغولند. 

آب و هوای سانتورینی

سانتورینی دارای آب و هوای نیمه خشک با ویژگی های مدیترانه ای است. متوسط  بارش باران در حدود 38 سانتی متر در سال است.

منبع: en.wikipedia.org