کشور هلند یکی از کشورهای دنیا می باشد که شهرت بالایی در زمینه بندرگاه ها دارد. بندرگاه های هلند از دیرباز هم از نظر گردشگری و هم از نظر اقتصادی مهم می باشند. دریاتور در زیر قصد دارد این بندرگاه های زیبا در هلند را به شما معرفی کند.

با ما همراه باشید؛

 

آشنایی با شهرهای بندری هلند

1- بندر آمستردام (Amsterdam)

این شهر بندری پایتخت هلند و بزرگترین شهر این کشور از نظر جمعیت می باشد. هستهٔ اصلی این شهر تاریخی در قرون وسطا بوجود آمد و در قرن شانزدهم توسعه یافت و تبدیل به مهم‌ترین بندر تجاری اروپا شد. این بندر هر ساله میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می باشد.

2- بند ترنئوزن (Terneuzen)

شهری بندری در استان زیلانت و با بیش از 55 هزار جمعیت. این کانال در گذشته یکی از مهمترین کانال های حمل و نقل بوده و امروزه نیز با توجه به کم شدن اهمیت آن ولی همچنان در ردیف کانال های مهم رفت و آمد می باشد. 

3- بندرگاه دلف‌زیل (Delfzijl)

منطقه ای مسکونی در خرونینگن هلند با جمعیتی نزدیک به 26 هزار نفر. این بندر پنجمین بندر بزرگ در کشور هلند و بزرگترین در منطقه شما شرقی این کشور می باشد.

4- بندر روتردام (Rotterdam)

بزرگ‌ترین بندر اروپا و دومین بندر بزرگ جهان پس از بندر شانگهای. شهرت بالای این بندر به خاطر انتقال نفت به اروپا می باشد و به همین دلیل این بندرگاه را دروازه اروپا می گویند. این بندر علاوه بر جنبه اقتصادی بالایی که دارد هر ساله میزبان گردشگران بسیاری نیز می باشد.

5- بندر فلیسینگن (Vlissingen)

این شهر در استان زیلاند قرار دارد. شهرت بیشتر جزیره بیشتر بابت موقعیت استراتژیک آن می باشد. رودخانه Scheldt در طول قرن ها مکانی مهم برای کشور هلند بوده. این شهر همچنین به عنوان پرآفتاب‌ترین شهر ساحلی هلند به شمار می‌رود.

6- بندر وغل (Veghel)

منطقه ای مسکونی در برابانت شمالی. 22 درصد جمعیت این شهر تبعه خارجی می باشند. هر ساله جشن ها و فستیوال های گوناگونی در این بندرگاه برگزار می شود که می توان گفت جشنواره بندرگاه در ماه سپتامبر مهمترین جشنواره این شهر می باشد.

7- بندر هارلینگن (Harlingen)

این شهر تنها دو متر از سطح دریا بالاتر قرار دارد. تاریخ این شهر با ماهیگیری و حمل و نقل پیوند خورده. شهر هریلینگن، تگزاس، در ایالات متحده به خاطر این شهر نامگذاری شده است، زیرا بسیاری از مهاجران اصلی شهر تگزاس از هریلینگن به این مکان رفته اند.