یکی از مقصد های بسیاری از تجار و گردشگران شهر پکن در چین می باشد. این شهر هم از نظر تجارت و بازرگانی بسیار مهم می باشد و هم از نظر جاذبه های گردشگری. دریاتور در زیر این شهر را به طور کامل به شما معرفی می کند.

با ما همراه باشید تا درباره پکن بیشتر بدانید؛

 

پکن پایتخت جمهوری خلق چین

پکن (Beijing) پایتخت جمهوری خلق چین و یکی از پرجمعیت‌ترین شهرها جهان است. پکن دومین شهر پرجمعیت چین پس از شانگهای و مرکز سیاسی، فرهنگی و آموزشی کشور است. فرودگاه بین‌المللی پکن دومین فرودگاه شلوغ جهان از نظر ترافیک مسافران است. پکن، به عنوان یک شهر ترکیبی از معماری مدرن و سنتی، یک ترکیب شهری بسیار زیبایی را به وجود آورده است.

این شهر برای کاخ های پرجمعیت، معابد، پارک ها، باغ ها، مقبره ها، دیوارها و دروازه ها مشهور است. دیوار بزرگ چین در بخش شمالی این شهر قرار دارد.
پکن میزبان المپیک ۲۰۰۸ بود و برای برگزاری المپیک زمستانی ۲۰۲۲ هم انتخاب شده و به این ترتیب اولین شهری است که هم المپیک تابستانی و هم المپیک زمستانی را برگزار خواهد کرد.

مختصری از تاریخ پکن

سابقه تاریخی شهر به حدود سه هزار سال پیش می‌رسد و در هشت قرن اخیر در اغلب دوره‌ها پایتخت چین بوده‌است. کمتر شهرهائی در دنیا هستند که برای دوره‌ای چنین دراز مرکز سیاسی و فرهنگی باقی مانده باشند به همین جهت آثار تاریخی زیادی در شهر وجود دارد. در جای شهر کنونی پکن در ابتدا شهری به نام چونگدو بود که مغول‌ها آن را سوزاندند و ویران‌کردند (1215 میلادی) . پس از سقوط سلسله مغولی یوان در سال 1368، پایتخت به طور رسمی به نانجینگ انتقال پیدا کرد. در سال 1403، سومین امپراتور سلسله مینگ، ژودی، مشهور به امپراتور یونگل، پایتخت را به پکن تحویل داد و نام آن را به پکن تغییر داد.

فرهنگ و هنر پکن

گنجینه های هنری و دانشگاه ها پکن را مرکز فرهنگ و هنر در چین کردده است. در سالیان اخیر مردم این شهر بیشتر به زندگی شبانه روی آورده اند.
سالن اپرا و تئاتر پکن یکی از مکان های فرهنگی شهر می باشد که در آن تئاتر به سبک سنتی چینی برگزار می گردد، این اپرا از شهرت بسیار بالایی در سراسر چین برخوردار است.

تحصیل در پکن

پکن بیش از 90 دانشگاه معتبر دارد که همواره در بین دانشگاهای برتر دنیا بوده اند. دانشگاه تسینگ هوآ (Tsinghua University) یکی از معتبر ترین دانشگاه های آسیا می باشد که در بین 60 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. یکی دیگر از دانشگاه های معتبر پکن دانشگاه پکینگ (Peking University) می باشد.

مراکز خرید پکن

همانگونه که گفتیم شهر پکن یکی از مهترین شهرهای دنیا برای تاجران و بازرگانان می باشد. در زیر مشهورترین مراکز خرید پکن را برای شما نام می بریم.

مرکز خرید پلازای شرقی (The Malls at Oriental Plaza)

مرکز خرید شین کنگ (Shin Kong)

مرکز خرید اینتای پکن (Beijing Yintai)

مرکز خرید سولانا ( Solana )

مجتمع تجاری جینیوان یانشا ( Jinyuan Yansha )

مرکز خرید کپیتال لند ( Capital Land )

مرکز خرید گیت ( The Gate City Mall )

مرکز خرید زیدان جوی ( Xidan Joy )

گردشگری پکن

پکن در دهه های اخیر میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا بوده است. ترکیب معماری سنتی و مدرن جلوه بسیار زیبای به شهر داده است، همچنین این تفاوت در زندگی مردم نیز نمایان است. شما می  توانید در کنار لذت بردن از بافت سنتی شهر به تفریحات مدرن نیز بپردازید.


در زیر ما نام مکان های دیدنی پکن را برای شما آورده ایم.

شهر ممنوعه (Forbidden City)

دیوار بزرگ چین (Great Wall of China)

میدان تیانانمن (Tiananmen Square)

کاخ تابستانی (Summer Palace)

معبد آسمان (Temple of Heaven)

معبد لاما (Yonghe Temple)

پارک بیهای (Beihai Park)

موزه پایتخت پکن (Beijing Capital Museum)

منبع: en.wikipedia.org