شهر گوانگژو در چین یکی از شهرهای چین می باشد که در دهه های اخیر  بر سر زبان ها افتاده است. نام این شهر در زبان فارسی تلفظ های گوناگونی مانند: گوانگژو، گوانگجو و یا گوانجو را دارد. دریاتور در زیر این شهر فعال را به شما معرفی می کند.

با ما همراه باشید؛

 

گوانگژو شهری پویا

گوانگژو یا گوانجو (Guangzhou) شهری است در جنوب کشور چین. نام رسمی آن در هنگام حکومت جمهوری چین «کانتون» بوده. گوانگژو مرکز استان گوانگ‌دونگ است. این شهر در فلات اصلی کشور چین قرار دارد و از جمله شهر های مهم کشور می باشد. در تخمینی که در سال 2015 زده شده این شهر حدود 13.5 میلیون نفر جمعیت دارد. 

در سالیان اخیر مهاجران زیادی از جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، آفریقا و … به دنبال کار و زندگی بهتر به این شهر آمده اند، همین امر سبب شده گوانگژو را پایتخت جهان سوم بنامند. البته این نکته را نیز ذکر کنیم که 40 درصد جمعیت شهر را مهاجرانی تشکیل داده اند که از استان ها و شهرهای اطراف به این شهر آمده اند. 

این شهر با مدرن ترین سیستم های تجارت مدیریت می شود. بین سال های 2013 تا 2015 گوانگژو به عنوان بهترین شهر چین رای تجارت انتخاب شده است. این شهر از آنجایی که در ساحل شرقی رودخانه مروارید (the Pearl River) قرار دارد، دارای بندرگاه مهمی نیز می باشد.

پیدایش گوانگژو

گوانگژو دارای تاریخی 2200 ساله می باشد. گوانگژو در ردیف شهرهایی قرار دارد که بر روی جاده ابریشم قرار داشته اند. حلقه هایی از تمدن در این شهر کشف شده است که مربوط به زمان سلطنت جی یان (314 تا 256 سال قبل از میلاد). به گفته تاریخدانان زمان پیدایش این شهر به همین تاریخ باز می گردد.

مراکز خرید گوانژو

بازار لباس بی ما (bai ma)

بازار جان شی لو (zhan Xi Lu)

بازار پوشاک لیو هوآ (liu Hua)

بازار بین ¬ المللی شین ¬ تانگ جینز سیتی (XinTang International Jeans City)

بازار لباس و ملزومات عروس جیانگنان (jiangnan)

مرکز تجاری جهانی چرم بَیون گوانجو (Baiyun World Leather Trading Center)

مجموعۀ جان شی (zhanxi Road)

بازار پارچۀ های ¬سون (highsun Fabric Market)

بازار پارچۀ جونگ دا (zhongda Fabric Market)

دانشگاه های گوانگژو

در زیر ما نام چند دانشگاه مهم گوانگژو را برای شما آورده ایم؛

دانشگاه زان شانگ یا سان یات سن / Zhongshan University

دانشگاه پزشکی جنوب گوانجو / Southern Medical University

دانشگاه جینان / Jinan University

نمایشگاه گوانگژو

یکی از قدیمی ترین و معروف ترین نمایشگاه های جهان که دارای قدمتی 60 ساله می باشد. نمایشگاه گوانجو چین بزرگترین نمایشگاه صنعتی و تجاری چین در طول سال می باشد. نمایشگاه گوانجو چین هر ۶ ماه یک بار برگزار می گردد و تجار، بازرگانان و تولید کنندگان کشورهای مختلف جهان را دور هم جمع می کند و موجب رقم خوردن میلیاردها دلار معاملات تجاری می گردد. بازدید از نمایشگاه گوانجو چین فرصت مناسبی برای مشاهده نمونه کالاها و مذاکره مستقیم و بدون واسطه با تولید کننده ها می باشد.
این نمایشگاه در زمینه های: الکترونیکی، تجهیزات نورپردازی و روشنایی، انواع ماشین آلات، دکوراسیون داخلی، پوشاک و منسوجات، محصولات اداری، کیف، تفریح و سرگرمی، دارو، تجهیزات پزشکی و محصولات بهداشتی، مواد و محصولات غذایی و … فعالیت می کند.

جاذبه ها گردشگری گوانگژو

گوانگژو شهری است سر زنده و سرپا، این شهر در تمام طول روز و شب همواره بیدار است و گردشگران در هر زمانی به کافه ها، بارها و بقیه مکان های شهر دسترسی دارند.

برج کانتون (tower canton)

موزه هنر عامه گوانگ دانگ (Guangdong Museum of Art)

پارک ون هوآ (Wanhua Garden Parking)

بهشت چایم لانگ (Chimelong Paradise)

باغ یونتای (Yuntai Garden)

معبد گوانگ‌شیائو (Guangxiao Temple)

منبع: fa.wikipedia.org