همان گونه که در مطالب گذشته به طور کامل اکوتوریسم یا بوم طبیعت گردی را به شما توضیح داده ایم، این نوع سفرها در سالیان اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در مطلب زیر دریاتور بهترین مکان های سفر برای علاقه مندام به اکوتوریسم را در سال 2018 به شما معرفی می کند.

با ما همراه باشید تا با این مقاصد آشنا شوید؛

 

بهترین مقاصد سفرهای اکوتوریسم در سال 2018

بزرگراه قطبی در اینوویک، کانادا (Arctic highway Drive in Inuvik, Canada)

بزرگراهی که در سال 2017 افتتاح شده و یک منظره ای بی نظیر از یخ ها را در اختیار شما قرار می دهد. در این بزرگراه شما چمش اندازی فوق العاده از رودخانه ای یخی را تماشا می کنید. 

تماشای پرندگان در هانگزو، چین (Birdwatching in Hangzhou, China)

هانگزو یا هانگژو شهری در کشور چین که به دلیل جاذبه های دیدنی برای گردشگران شهرت پیدا کرده است. این شهر یکی از مکان های محبوب در چین می باشد که مردم می توانند به دیدن حیات وحش بنشینند. در این منطقه بین از 180 نوع پرنده پرورش داده می شوند. 

لیواردن، هلند (Leeuwarden, Netherlands)

شما می توانید هر روز از میان بزرگترین بازار گل هلند هر روز دیدن کنید. البته این منطقه برای آسیاب های بادی خود نیز شهرت دارد. علاوه بر مزارع و گل های شگفت انگیز خیابان های این شهر بسیار دیدنی و جذاب می باشند. 

کرالا، هند (Kerala, India)

ایالتی در جنوب هند که دارای خطی ساحلی می باشد. رودخانه جادویی کرالا که اطراف آن پر است از مناطق سرسبز و زیبا یکی از بهترین مکان ها برای سفرهای اکوتوریسم می باشد. تپه های این سرزمین پر است از عطر و رنگ ادویه های گوناگون.

فورمنترا، جزایر بالئارس (Formentera, Balearic Islands)

این منطقه را آسمانی بر روی زمین می دانند. جزیره ای با صخره ها و ساحلی رویایی که دارای جنگل های باشکوه می باشد.

ماجراجوییی در حیات وحش نامیبیا (Wildlife Adventures in Namibia)

نامیبیا یکی از قدیمی ترین بیابان های دنیا می باشد که شهرتی بابت گیاهان طلایی و رودخانه های خود دارد. این مکان یکی بهترین مکان های دنیا برای تماشای حیات وحش می باشد. 

سنت کیتس و نویس (St Kitts and Nevis)

سَنت کیتْس و نِویس کشوری است جزیره‌ای در دریای کارائیب. عاشقان گیاه شناسی حتماً سفری به این نقطه در زمین بروند. چشم اندازی رویایی از طبیعت و پرندگان را برای توریست ها فراهم می کند. این منطقه بابت کشاورزی خود شهرت بالایی دارد.

اکو توریسم در کِیپ غربی، آفریقای جنوبی (Eco Tours in Western Cape, South Africa)

کیپ غربی در ده اخیر میزبان بوم گردشگران بسیاری بوده. اگر به دنبال استراحت هستید به این منطقه در آفریقای جنوبی بروید. این منطقه اخیراً جایزه Best Accomodation را که یکی از مهمترین جوایز گردشگری می باشد را دریافت کرده است. کیپ غربی دارای 791 گونه گیاه با سه جنگل که بیش از 100 سال سن دارد را پوشش می دهد.

مزارع Wasabi در کوه های ژاپن، ژاپن (Wasabi Farms in the Japanese Alps, Japan)

کوه های ژاپن را می توان رقیبی بسیار زیبا در برابر کوه آلپ دانست. اگر به دنبال ماجراجویی هستید به سمت آلپ ژاپن بروید تا معنای واقعی سفر اکوتوریسم را کشف کنید. 

منبع: ecophiles.com