یکی از کشورهایی که همواره مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد کشور کانادا است. این کشور با دارا بودن ظرفیت های بالای توریستی مکانی بسیار ایده آل برای سفر کردن می باشد. دریاتور در زیر فهرستی از بهترین شهر های این کشور را برای دیدن در اختیار شما قرار می دهد.

با ما همراه باشید؛

 

بهترین شهرها برای دیدن در کانادا

این کشور بسیار منحصر به فرد می باشد. کانادا از همه نظرها برای گردشگران بسیار متنوع است، این کشور هم از نظر جاذبه های طبیعی و سرگرمی های روزمره برا توریست ها مناسب است. در زیر ما لیست بهترین شهر های این کشور برای گردشگران را قرار داده ایم؛

1- ونکوور (Vancouver)

ونکوور شهری واقع در استان بریتیش کلمبیا. ونکوور بین خلیج برووارد در شمال و دلتای رودخانه فریزر در جنوب قرار گرفته‌است.

2- شهر کبک (Quebec City)

کبک جز قدیمی ترین شهرهای کانادا می باشد. در ماه دسامبر ۱۹۸۵، سازمان یونسکو، منطقه شهر کبک را در فهرست معتبر میراث فرهنگی جهان وارد کرد. صحنه پویای فرهنگی و هنری کبک، میزبان اتفاقات متعدد هنری در طول سال است و علاوه بر رویدادهای سینمایی، تئاتر، موسیقی و ادبیات، هر سال برنامه‌های سنتی و تاریخی دیدنی نیز در کبک برگزار می‌شود که کارناوال زمستانی کبک و فستیوال تابستانی کبک از آن جمله‌اند.

3- مونترال (Montreal)

دومین شهر بزرگ کشور کانادا. از لحاظ جغرافیایی مونترآل در شرق کانادا در جنوب غرب استان کبک قرار دارد. شهر مونترآل یک شهر با مجموعه‌ای از فرهنگ‌های مختلف است. 

4- وینیپگ (Winnipeg)

وینیپـِگ مرکز استان منیتوبا. وینیپگ که در غرب کانادا قرار دارد از مراکز مهم ترابری، مالی، صنعتی، کشاورزی و آموزشی این کشور است. این شهر که به «دروازه غرب» شهرت یافته در قدیم بخاطر محل راهبردی خود در شبکه ترابری کانادا، با القابی همچون «چشم و چراغ ممالک محروسه» و «قلب قاره» هم نامیده می‌شد.

5- لندن، انتاریو (London)

لندن شهری در جنوب غربی استان انتاریو، در کشور کانادا. زندگی در این شهر بسیار خوب و از سطح رفاه مناسبی برخوردار است. شهر لندن به دلیل قرار داشتن در مجاورت منطقه‌ای موسوم به دریاچه‌های بزرگ در قاره آمریکا، آب هوای فصلی کاملاً متضادی را در طول سال شاهد است. 

6- هالیفاکس (Halifax)

هَلیفَکس، مرکز استان نووا اسکوشیا است. هالیفاکس از شلوغ‌ترین بندرهای کانادا به شمار می‌رود. شهر هلیفکس بزرگترین شهر آتلانتیک کانادا و از پر ترددترین بنادر شرق آمریکای شمالی می‌باشد که به واسطه همجواری آن با اقیانوس اطلس، طبیعت بسیار زیبایی دارد.

7- نیاگارا فالز، انتاریو (Niagara Falls, Ontario)

نیاگارا فالز شهری در طول رودخانه نیاگارا در منطقه گلدن هورس‌شو از جنوب استان انتاریو می‌باشد. شهر نیاگارا فالز آمریکا در ایالت نیویورک قرار دارد.

8- سنت جان (St. John’s)

سنت جان بزرگترین شهر ایالت نیوبرانزویک. دو زبان انگلیسی و فرانسوی به طور مساوی در این شهر صحبت می‌شود. مردمان این شهر به هویت محلی خود افتخار می‌کنند. صنعت در این شهر جایگاه ویژه‌ای دارد و مهمترین صنایع Atlantic Coast در این شهر یافت می‌شود.

9- ساسکاتون (Saskatoon)

شهری در استان سسکچوان کانادا. یکی از جاذبه‌های سسکتون افزون بر طبیعت زیبا و شهروندان مهربانش موزه‌های این شهر هستند. 

10- ادمونتون (Edmonton)

ادمونتون لنگرگاه شمالی کوریدور کلگری–ادمونتون محسوب شده و به عنوان «دروازه ورود به شمال» شناخته شده است. ادمونتون یک مرکز فرهنگی، دولتی و آموزشی به‌شمار می‌رود و میزبان جشنواره‌های سالانه‌ای است که لقب «شهر جشنواره‌های کانادا» را گرفته‌است. 

11- اتاوا (Ottawa)

پایتخت کشور کانادا و چهارمین شهر بزرگ این کشور است. این شهر در آمریکای شمالی و در کنار رودخانهٔ اتاوا واقع شده‌است. می توان گفت مهمترین موزه های کانادا در این شهر قرار دارد.

12- کلگری (Calgary)

شهری در جنوب استان آلبرتای کانادا است که در منطقه کوهپایه و دشت‌های غربی کانادا در ۸۰ کیلومتری شرق رشته کوههای راکی کانادا جای گرفته‌است.

13- ویکتوریا (Victoria)

مرکز استان بریتیش کلمبیا، غربی‌ترین استان کانادا است. ویکتوریا که به نام ملکه ویکتوریای بریتانیا نامگذاری شده است، یکی از قدیمی‌ترین شهرهای شمال غربی اقیانوس آرام است. قدیمی‌ترین محله چینی‌های در آمریکای شمالی (بعد از محله چینی‌های سانفرانسیسکو) در این شهر قرار دارد.

14- تورنتو (Toronto)

مرکز استان انتاریو و پرجمعیت‌ترین شهر کانادا است. معروف‌ترین جاذبه توریستی تورنتو برج ملی کاناداست. این برج ۵۵۳ متری دومین سازه بلند جهان است.

منبع: www.touropia.com