کشور نروژ با مناظر چشن نواز و معماری ویژه خود در ردیف زیباترین کشورهای جهان قرار دارد. هر ساله گردشگران بسیاری برای تماشای این کشور زیبا به این مکان سفر می کنند تا مکان های منحصر به فرد این کشور را تماشا کنند. دریاتور در زیر زیباترین شهرهای این کشور بی نظیر را برای شما معرفی می کند.

با ما همراه باشید تا درباره نروژ بیشتر بدانید؛

 

آشنایی با زیباترین شهرهای نروژ

السوند (Ålesund)

شهری در نروژ که در منطقه مور او رومسدال قرار دارد. این شهر در اوائل قرن نوزدهم تاسیس شد. السوند در یک آتش سوزی بزرگ نابود شد. با این حال، مانند یک ققنوس از خاکسترها، خود را تازه کرد. این شهر بندری برای معماری نوآور خود از شهرت بالایی برخوردار است.

برگن (Bergen)

دومین شهر بزرگ نروژ، برگن مرکز اداری شهرستان هوردالاند است. برگن یک مرکز فرهنگی مهم در منطقه‌ می باشد که در سال ۲۰۰۰ لقب یکی از پایتخت‌های فرهنگی اروپا را به دست آورد. این منطقه یکی از مراکز صنایع نفت خام و گاز طبیعی نروژ هم محسوب می گردد. این شهر توسط کوه های شگفت انگیز، زیبایی طبیعی، آبشارهای چشمگیر و دیدگاه های شگفت انگیز احاطه شده است.

فردریکستاد (Fredrikstad)

فردریکستاد یک شهرک در شهرستان اوستفولد. نمونه بسیار عالی از یک قلعه که همچنان همانگونه نگه داری شده است. این شهر به سبک شهرهای هلندی ساخته شده است. امروزه این شهر قدیمی دارای بازار های سنتی زیبا کافه های شیک و کوچه های پر پیچ و تاب می باشد.

گیرینجر / گرینگر (Geiranger) 

روستایی در غرب کشور نروژ، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری نروژ. این شهر با خانه های سنتی و معماری زیبای خود مکانی بسیار عالی برا گردشگران می باشد. 

هنینگسواگ (Henningsvær)

شهر در نردکپ، که شمالی ترین شهر نروژ محسوب می گردد. این شهر یک شهر ماهیگیری می باشد. خانه های سنتی این شهر از رنگ هایی شاد ساخته شده. به دلیل موقعیت جغرافیایی عالی این شهر دارای آب و هوایی بسیار وریایی نیز می باشد. زمستان های این منطقه برای توریست ها بسیار دلربا است.

رین (Reine)

به عقیده بسیاری این روستای ماهیگیری زیباترین روستای کشور نروژ می باشد. چشم انداز اطراف این شهر بسیار فریبنده و بی نظیر است. خانه های این روستا به سبک خانه های سنتی است و از رنگ های شاد برای نماهای آن ها استفاده شده است. 

ترومسو (Tromsø)

شهری در استان ترومس در نروژ شمالی، این شهر هجدهمین شهر بزرگ نروژ از نظر مساحت و هفتمین شهر این کشور از نظر جمعیت است. به دلیل شب قطبی، خورشید از آغاز آذرماه (۲۱ نوامبر) تا دو ماه پس از آن، زیر افق باقی می‌مانَد و جز چند ساعت که گرگ‌ و میش است، دیگر ساعات شبانه‌ روز تاریکی مطلق بر این منطقه حکم‌ فرماست. 

تروندهایم (Trondheim)

تروندهایم یا تروندهیم سومین شهر بزرگ نروژ، این شهر اولین پایتخت نروژ بود که بعدها پایتخت به اسلو انتقال یافت. تروندهایم بزرگترین شهر کرانه‌ای در کناره دریای نروژ است. اگر به دنبال شهری برای کشف تاریخ قرون وسطی نروژ می باشد به این شهر سفر کنید. یک نمونه خیره کننده از معماری گوتیک، کلیسای نیدارس یکی از مهمترین کلیساهای اروپای شمالی در قرون وسطی بود.

منبع: theculturetrip.com