کشور اوکران یکی از کشورهای مناسب برای زندگی می باشد. شاید این کشور را نتوان در بین 10 کشور برتر دنیا برای زندگی دانست ولی از رنک بسیار مناسبی برخوردار است. دریاتور در زیر قصد دارد برای شما خوانندگان محترم بهترین شهر های این کشور را برای زندگی به شما معرفی کند. 

با ما همراه باشید؛

 

بهترین شهرهای اوکراین برای زندگی

1- کیِف (Kiev)

می توان گفت بهترین شهر کشور اوکراین برای زندگی کیف می باشد. کیفت هوا در این شهر در شرایط بسیار عالی قرار دارد، شهر از امنیت خوبی برخوردار است، حجم ترافیک در شهر بسیار پایین است، زندگی شبانه در شهر جاریست و دیگر امکاناتی که سبب شده این شهر در ردیف اول بهترین شهرهای اوکراین برای زندگی باشد.

2- لووف (Lviv)

شهری در غرب اوکراین، این شهر یکی از شهرهای فرهنگی اوکراین می باشد. کیفیت هوای این شهر همانند کیِف از شرایط بسیار عالی برخوردار است. این شهر از نظر شرایط ترافیک، کار، کیفیت زندگی از شرایط بسیار خوبی برخوردار می باشد. زندگی شبانه در لووف همانند کیف در جریان است. یکی دیگر از ویژگی های این شهر صحبت کردن به زبان انگلیسی می باشد (بیشتر مردم شهر انگلیسی را به صورت عالی صحبت می کنند). 

3- اودسا (Odesa)

شهری بندری در کرانه دریای سیاه. این شهر چهارمین شهر بزرگ اوکراین از نظر جمعیت می باشد. این شهر از نظر کیفیت آلودگی هوا، شرایط زندگی و ترافیک در شرایط بسیار عالی را دارا می باشد و از نظر امنیت، شرایط کاری و سرگرمی شرایط مناسبی را دارا می باشد. 

4- خارکیف (Kharkiv)

دومین شهر بزرگ اوکراین که در شرق اوکراین قرار دارد. میدان مرکزی شهر خارکف، بزرگترین میدان در کل اوکراین بوده و یکی از عظیم‌ترین میدان های اروپا به‌شمار می‌رود. این شهر از نظر شرایط آب و هوایی، کیفیت زندگی و حجم ترافیک در شرایط بسیار عالی قرار دارد و از نظر امنیت، شرایط کاری و صمیمیت از شرایط خوبی برخوردار است. 

5- دنیپرو (Dnipro) 

این شهر سومین شهر بزرگ اوکراین از نظر جمعیت می باشد. شهر در کنار رود مشهور دنیپر قرار دارد. دنیپروپترووسک از کانون‌های پرجنب‌وجوش صنعتی اوکراین به‌شمار می‌رود و یکی از مراکز اصلی هسته‌ای، نظامی و صنایع هوافضا در شوروی پیشین بود. کیفیت زندگی، شرایط کاری و … در شرایط بسیار خوبی قرار دارد. البته ای شهر از لحاظ برابری حقوق زنان از شرایط خوبی برخوردار نمی باشد. 

منبع: www.nomadlist.com