کشور پرتغال یکی از کشورهای دنیا می باشد که مورد توجه بسیاری است. شهرهای این کشور هم از نظر جذب توریست در ردیف خوبی قرار دارند و هم شاخص زندگی. دریاتور در زیر به معرفی بهترین شهرهای این کشور پرداخته است.

با ما همراه باشید تا درباره این شهرها بیشتر بدانید؛

 

بهترین شهرهای پرتغال برای تفریح و زندگی

7- ویزئو / ویزیو (Viseu)

شهری در منطقه مرکزی پرتغال، جمعیت شهر 99،274 نفر می باشد (منطقه شهری 267،633 نفر). این شهر یکی از تاریخی ترین شهر های پرتغال محسوب می گردد. اقتصاد شهر بیشتر بر روی تولید شراب می گردد. این شهر با اقیانوس اطلس تنها 50 کیلومتر فاصله دارد. یکی دیگر از شهرت های شهر بابت صنایع دستی مانند سفالگری، ابریشم بافی و … می باشد.

6- کویمبرا (Coimbra)

این شهر به شهر دانشگاهی کشور پرتغال معروف است. نام دانشگاه معروف این شهر Coimbra University است. در اوایل قرن دوازدهم میلادی این شهر بعنوان پایتخت کشور پرتغال محسوب می‌شده و در حال حاضر بعنوان قدیمیترین شهر دانشگاهی در کشور پرتغال و دارنده یکی از قدیمیترین دانشگاه‌ها در اروپا است. کویمبرا بعد از شهرهای پورتو و لیسبون از مهمترین شهرهای کشور پرتغال است و نقش مهمی را در مرکزیت کشور پرتغال بازی می‌کند. آب و هوای این شهر معتدل است. این شهر به دلیل عبور رودخانه از آن دارای چشم‌اندازهای زیبایی در هنگام غروب و شب می‌باشد. به دلیل جمعیت زیاد دانشجو دارای مراکز خرید زیبا و متنوع و همچنین مراکز تفریحی متعددی است.

5- فارو (Faro)

پایتخت منطقه الگارو. یکی از ویژگی های شهر معماری آن می باشد، شما نی توانید در این شهر آثار زیبای معماری های نئوکلاسیک و قرون وسطی را تماشا کنید.

4- آویرو (Aveiro)

 شهر در ساحل غربی پرتغال است که در امتداد یک تالاب به نام ریا د اویرو قرار دارد. معماری ساختمان های شهر بیشتر شبیه معماری هنرنو می باشد. 

3- براگا (Braga)

یکی از مهمترین شهر های پرتغال که در شمال غربی این کشور واقع شده است. این شهر بعد از لیسبون و پورتو مهمترین شهر کشور محسوب می گردد. در سال 2012 براگا به عنوان پایتخت جوانان اروپا معرفی شد. 

2- پورتو (Porto)

شهری در شمال غرب پرتغال. این شهر، که اکثر آن بر کرانهٔ شمالی رود دورو، نزدیک به اقیانوس اطلس، واقع شده است، پورتو دومین شهر بزرگ پرتغال می‌باشد و به همراه لیسبون، از مراکز مهم اقتصادی این کشور است. منطقه شهری پورتو 2.9 میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر بندری یکی از محبوب ترین مکان های پرتغال برای توریست ها می باشد. شهرت بیشتر پوتور بابت پل ها و شراب آن می باشد.

1- لیسبون (Lisbon)

پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور پرتغال و نیز مرکز ناحیهٔ لیسبون است. امروزه لیسبون از لحاظ مختلف اهمیت فراوانی یافته و به‌عنوان دومین قطب اقتصادی در شبه‌جزیرهٔ ایبری پس از مادرید مطرح می‌شود. این شهر بیش‌ترین ثروت کشور پرتغال را در خود ذخیره کرده و از شهرهای مهم اتحادیهٔ اروپا محسوب می‌شود؛ به‌طوری که ۴۵ درصد از کل تولیدات کشور به این ناحیه اختصاص دارد. شهر لیسبون قطب سیاسی پرتغال بوده و دولت این کشور در این شهر مستقر شده‌است.

منبع: nomadlist.com