کشور کرواسی یکی از کشورهایی است که صنعت گردشگری بسیار فعالی دارد. شهرهای کرواسی هر ساله میزبان میلیون ها گردشگر از سراسر دنیا می باشند، این شهر ها علاوه بر مکانی مناسب برای گردشگری کیفیت زندگی بالایی نیز دارند. دریاتور در مطلب زیر قصد دارد بهترین شهر های این کشور (هم از نظر زندگی و هم از نظر گردشگری) را به شما معرفی کند.

با ما همراه باشید تا با این شهر های آشنا شوید؛

 

بهترین شهرهای کشور کرواسی

دوبروونیک (Dubrovnik)

شهری تاریخی در ساحل دریای آدریاتیک و در کنار آخرین قسمت تنگه دوبروونیک. این شهر یکی از برجسته‌ترین مقصدهای توریستی در دریای آدریاتیک است، شهر دوبروونیک در سال ۱۹۷۹ میلادی، به فهرست میراث جهانی یونسکو پیوست. کامیابی شهر دوبروونیک همواره بر اساس تجارت دریایی بوده‌است. در سالهای میانه میلادی این شهر به عنوان جمهوری راگوسا شناخته می شد. این شهر تنها جمهوری در خاور دریای آدریاتیک بود که رقابت بسیاری با شهر ونیز داشت. 

خوار (Hvar)

هری در ایالت اسپلیت-دالماتیا کشور کرواسی. این شهر یکی از محبوب ترین شهرهای گردشگری کرواسی می باشد که دارای مناظری بی نظیر است. این شهر دارای خیابان هایی با سنگ مرمر، کلیساهایی به سبک معماری گوتیک و قلعه هایی دیدنی است. میدان قدیمی شهر یکی از زیباترین جاذبه های کشور کرواسی می باشد که دارای ساختماهایی تاریخی و کافه هایی کم نظیر است.

اسپلیت / اشپلیت (Split)

دومین شهر بزرگ جمهوری کرواسی پس از زاگرب. این شهر بندری در نیمه جنوبی کرواسی و در کرانهٔ خاوری دریای آدریاتیک قرار دارد. اسپلیت بزرگترین و مهمترین بندر کرواسی می‌باشد. هسته تاریخی شهر با معماری زیبایی گوتیک و رنسانس جاذبه اصلی شهر محسوب می گردد، کاخ دیوکلتیان به عنوان جواهر طلایی شهر شناخته می شود. گردشگران می توانند در نوار ساحلی شهر به قدم زدن بروند و از بندرگاه زیبای شهر خرید کنند.

رووینی (Rovinj)

شهری در منطقه ایستریای، رووینی از زیباترین بنادر دریای آدریاتیک به حساب می‌آید. یکی از زیباترین جاذبه های شهر کلیسای جامع سنت یوفمیا می باشد. جزایر اطراف این شهر از بهترین مکان های توریستی این کشور محسوب می گردند. معماری جالب شهر هر توریستی را به خود جلب می کند، خیابان هایی باریک که با قلوه سنگ فرش شده اند. این نکته را نیز ذکر کنیم که گالری های هنری این شهر از شهرت خوبی برخوردار هستند.

زادار (Zadar)

این شهر در کرواسی برای خرابه هایی مربوط به رومیان از شهرت بالایی برخوردار است. شهرت 3 هزار ساله این نوار ساحلی ناخودآگاه گردشگران را به خود جلب می کند. قلب شهر، شهر قدیمی آن است که جاذبه های دیدنی فوق العاده ای از جمله ویرانه های رومی، معماری قرون وسطایی و کلیساهای قدیمی را در خود جای داده است.

پولا (Pula)

شهری در ایستریا کشور کرواسی. این شبه جزیره جذاب مقصدی عالی برای توریست ها است. پولو در طول قرن ها توسط قدرت های گوناگون حکومت شده، ولی امروزه متعلق به کشور کرواسی می باشد. این شهر زمانی میزبان گلادیاتور های رومی بوده است.

زاگرب (Zagreb)

زاگرب پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کرواسی است. این شهر در شمال غربی کرواسی در امتداد رود ساوا در دامنه‌های جنوبی کوه مدودنیتسا واقع شده‌است. زاگرب در ارتفاع تقریبی ۱۲۲ متر بالای سطح دریا قرار دارد. امروز، زاگراب یک شهر جهانی است و قلب فرهنگ کرواسی، شهر دانشگاه ها و دولت است.

منبع: www.touropia.com