با وارد شدن به فصل تابستان و تعطیلات بسیاری برای سفر های خود دچار سردرگمی می شوند. دریاتور با استناد به سایت معتبر CNN travel برترین مقاصد سفر تابستانی برای سال 2018 را برای شما قرار داده است. در زیر ما 15 مکان را برای شما نام می بریم که هر کدام از یک وجه برای سفر مناسب می باشند.

با ما همراه باشید تا با این شهرها آشنا شوید؛

 

بهترین مقاصد سفر تابستانی در سال 2018

1- سنت بارتز (St. Barts)

جزیره در نزدیکی فرانسه که بابت سواحل شنی سفید خود شهرت دارد. این مکان دارای رستوران ها، هتل ها و مغازه هایی لوکس می باشد. شهرت بیشتر این مکان بابت این است که مکانی برای ستاره ها می باشد.

2- روسیه (Russia)

دلیل انتخاب روسیه آب و هوای ملایم این کشور در فصل تابستان می باشد. البته امسال در این کشور جام جهانی فوتبال نیز برگزار می گردد که خود سبب ورود گردشگران بسیاری به این کشور می باشد.

3- آزور، پرتغال (Azores, Portugal)

مجمع‌الجزایری تشکیل‌شده از ۹ جزیره آتشفشانی متعلق به کشور پرتغال است که در اقیانوس اطلس در ۱۵۰۰ کیلومتری غرب لیسبون قرار گرفته‌ است.

4- فیجی (Fiji)

فیجی جزیره‌ای در منطقهٔ ملانزی در اقیانوس آرام جنوبی. فیجی به مقدار قابل توجهی دارای گردشگر است که از جزایر نادی و دنارو دیدن می‌کنند. این کشور دارای مقدار زیادی امکان غواصی و دیدن کرانه‌های مرجانی است که از جاذبه‌های گردشگری این کشور به‌شمار می‌آیند. بودجه زیادی صرف بازکردن استراحتگاه‌ها در مناطق دور افتاده جهت افزایش گردشگری انجام شده‌است.

5- تفلیس، گرجستان (Tbilisi, Georgia)

تفلیس سالانه میزبان همایش‌ها و نشست‌های گوناگونی است که سبب شده که این شهر در شرق اروپا مطرح و اسم آن را زبانزد در دنیا کرده‌است. این شهر برای افرادی که به دنبال رفتن به یک مکان تاریخی در تابستان هستند بسیار مکانی عالی می باشد.

6- کالیفرنیا (California)

ایالتی در غرب آمریکا بر کرانهٔ اقیانوس آرام است. آتش سوزی بخش وسیعی از مراتع این منطقه را نابود کرد و به همین دلیل تابستان امسال فرصت بسیار مناسبی برای حمایت از گردشگری این منطقه می باشد. هتل های، رستورن ها و … کالیفرنیا همواره د میان گردشگران از شهرت بسیار خوبی برخور دار بوده.

7- مالاوی، آفریقا (Malawi, Africa)

کشوری در جنوب شرقی آفریقا. پارک های ملی این کشور با حیات و حش بی نظیر خود در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از گردشگرن قرار گرفته است.

8- آفریقای جنوبی (South Africa)

هر ساله در تابستان سالروز تولد نلسون ماندلا را در افریقای جنوبی جشن می گیرند، همواره بسیار از توریست ها برای دیدن این مراسم در تابستان به این کشور سفر می کنند. الیته حیات وحش این شهر نیز دلیل دیگری می باشد که مسافران به این کشور سفر می کنند.

9- تیچینو، سوئیس (Ticino, Switzerland)

تیچینو مرز جنوبی سوئیس با ایتالیا می باشد. این مقصد توریستی که بیشتر مردم شهر به ایتالیایی صحبت می کنند مقصد مورد علاقه ایتالیایی ها می باشد. شهرت بالای شهر بیشتر بابت شراب و نوشیدنی های آن می باشد.

10- لوآنگ پرابانگ، لائوس (Luang Prabang, Laos)

لوآنگ پرابانگ را پایتخت باستانی کشور لائوس می دانند. این شهر در زمره شهرهای میراث جهانی یونسکو می باشد که هر ساله میزبان گردشگران بسیاری یه خصوص در فصل تابستان می باشد. 

11- جزایر فارو (Faroe Islands)

نام جزایر هجده‌گانه‌ای است که به عنوان یکی از منطقه‌های خودگردان دانمارک شناخته می‌شود. این منطقه با دره های سرسبز، کوه های آتشفشان و آبشارهای رویایی شناخته می شود. هر ساله در فصل زمستان مسافران برای دیدن مناظر بی نظیر این جزایر به فارو سفر می کنند. کشتی های کروز محبوب ترین راه سفر به این جزایر می باشند.

12- تورنتو (Toronto) 

تورنتو شهرت بسیار بالایی برای برگزاری جشنواره های تابستانی دارد. Toronto Pride یک فستیوال سه هفته ای در تابستان می باشد که بیش از یک میلیون گردشگر از سراسر دنیا برای شرکت در این فستیوال به این شهر می روند. فستیوال جاز جشنواره ی دیگری است که شرکت کنندگان از سراسر دنیا به تورنتو می آیند. 

13- تلورید، کلرادو (Telluride, Colorado)

شهری در کوه های کلرادو در میان جنگل های سرسبز. این فصل تلورید دارای استراحت گاه هایی بسیار خنک می باشد و در برخی مواقع شما می توانید حتی به ورزش اسکی بپردازید. اگر به این منطقه سفر کردید حتماً از مراکز هنری شهر دیدن کنید.

14- پاراتی، برزیل (Paraty, Brazil)

یک شهر کوچک است که در میان کوه ها بین ریودوژانیرو و سائو پائولو قرار دارد. ساختمان های قرن 17 و 18 که مربوط به استعمار پرتغال می باشد یکی از جاذبه های گردشگری شهر محسوب می گردند. این بندرگاه هر ساله در فصل تابستان فستیوالی بسیار تماشایی برگزار می کند. 

15- وین، اتریش (Vienna, Austria)

وین در همه روز های سال پذیرای عده زیادی از جهانگردان است و در سال حدود ۷ میلیون توریست از آن بازدید می‌کنند، فصل تابستان در ردیف فصل هایی قرار دارد که این شهر پر می شود از گردشگر. فستیوال ها، گالری ها و نمایشگاه های گوناگونی در این شهر برگزار می گردد.

منبع: edition.cnn.com / CNNtravel