آلمان به عنوان یک قدرت جهانی و کشوری با تاریخی پر فراز نشیب هواره در ردیف برترین کشورهای گردشگری دنیا بوده است. دریاتور در زیر قصد دارد برترین شهرهای این کشور را به شما معرفی کند. لیستی که در زیر برای شما قرار داده ایم نشان دهنده تنوع گستره این کشور می باشد.

با ما همراه باشید تا با این شهرها آشنا شوید؛

 

بهترین شهرها برای بازدید در آلمان

1- برلین (Berlin)

پایتخت کشور آلمان که بعد از جدایی در سال 1990 دوباره به یک شهر تبدیل شد. این شهر تبدیل به مکانی برای موزه ها، آثار معماری، گالری ها و زندگی شبانه تبدیل شده. یکی از جذابیت های شهر غذاهای خیابانی برلین می باشد که در جای جای شهر به چشم می خورد. جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی این شهر، برلین را به عنوان یکی از مراکز فرهنگی جهان تبدیل کرده‌است.

2- مونیخ (Munich)

شهری بر روی رود ایسار و شمال کوه آلپ. مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان پس از برلین و هامبورگ می باشد. مونیخ شهری ثروتمند است که دارای جاذبه‌های بسیاری است. مراکز دیدنی، جشن‌ها (به‌ویژه جشن اکتبر)، امکانات و برنامه‌های فرهنگی باعث شده‌است تا این شهر را در رتبه چهارم بهترین شهرهای دنیا برای زندگی قرار دهد. مونیخ را می توان یکی از فانتزی ترین شهر های جهان دانست.

3- فرانکفورت (Frankfurt)

این شهر به مدت پنج قرن شهر آزاد فرانکفورت نام داشت و یکی از مهمترین شهرهای امپراتوری مقدس روم بود که در سال ۱۸۶۶ حاکمیت مستقل خود را از دست داد. فرانکفورت دارای آسمان خراش‌های بلند، خانه اپرا، سالن‌های تئاتر، باغ وحش، مراکز خرید و پارک‌های متنوع می‌باشد و بیش از ۵۰ موزه را در خود جای داده‌است. فرانکفورت شهرت بسیار بالایی در زمینه خطوط هوایی دارد. بیشتر پرواز های ورودی به آلمان در فرانکفورت به زمین می نشینند. می توان گفت فرانکفورت در جنگ جهانی به طور کامل نابود شد و از نو ساخته شده است.

4- هامبورگ (Hamburg)

دومین شهر بزرگ آلمان و همچنین هشتمین در اتحادیه اروپا است. هامبورگ سومین بندر بزرگ در اروپا بعد از آنتورپ و روتردام است. در ده سالهٔ گذشته هامبورگ بیشترین شاخص توسعه توریست در اروپا را دارا بوده‌است. در سال ۲۰۱۵ هامبورگ یکی از یازده مقصد مورد علاقه توریست‌ها در اروپا بوده‌است، در این سال در حدود ۱۲٬۶ میلیون نفر حداقل یک شب در هامبورگ اقامت داشته‌اند. هامبورگ یکی از شهرهای آلمان است که دارای هتل‌های پنج ستاره است.

5- کلن (Cologne)

کلن با بیش از دوهزار سال پیشینه، یکی از کهنترین شهرهای آلمان به‌شمار می‌رود. کلن عمدتاً یک شهر فرهنگی است و فعالیت‌های فرهنگی و هنری زیادی در آن انجام می‌شود. این شهر دارای آثار بسیار زیبایی از معماری گوتیک می باشد. در سال 2016 بیش از 3.5 میلیون گردشگر وارد این شهر شدند. این شهر دارای بیش از 70 کافه/بار و رستوران می باشد.

6- درسدن (Dresden)

مرکز ایالت زاکسن در کشور آلمان. شهر شهرت بالایی در زمینه معماری کلاسیک و موزه های خود دارد. در این شهر بیش از 100 هتل وجود دارد که در برخی از ماه های سال ظرفیت همه آن ها تکمیل می باشد.

7- لایپزیگ (Leipzig)

یکی از مهمترین شهر های شرق آلمان محسوب می گردد. لایپزیگ در قرن ۱۱ میلادی بنیان نهاده شد و تقریباً از آغاز تأسیس به عنوان یک مرکز تجاری و یک شهر نمایشگاهی معروف بوده‌است.

8- هایدلبرگ (Heidelberg)

هایدلبرگ در قدیم از مراکز دانش و هنر بوده‌است. امروزه نیز وجود پژوهشگاه‌های متعدد در درون و پیرامون آن، این سنت را ادامه داده‌است. میدان قدیمی شهر با معماری زیبای ساختمان های اطراف و کافه/بار های خود یکی از بهترین مکان های گردشی در آلمان می باشد. 

9- دوسلدورف (Düsseldorf)

شهر قدیمی دوسلدورف محل تفریح و گردش برای توریست‌های خارجی و داخلی و اهالی خود شهر می‌باشد. می‌گویند اگر تمام بارهای و کافه‌های این شهر قدیمی را به‌هم وصل نمایند، بلندترین بار دنیا خواهد شد. اهالی شهر بدین گونه از شهر خودشان تعریف و تبلیغ می‌کنند. بندر شهر دوسلدورف کنار شهر قدیمی در رودخانه راین در طول ۱۰ سال گذشته از نظر شهرسازی و تجارت پیشرفت زیادی کرده‌است.

10- اشتوتگارت (Stuttgart)

شهری در جنوب غربی کشور آلمان. کارخانه‌های خودروسازی مرسدس بنز، پورشه و نیز کارخانه تولید لوازم الکترونیکی بوش در اشتوتگارت مستقر هستند و سهم عمده‌ای را در ایجاد اشتغال در این شهر را ایفا می‌کنند. کارخانه‌های خودروسازی مرسدس بنز، پورشه و نیز کارخانه تولید لوازم الکترونیکی بوش در اشتوتگارت مستقر هستند و سهم عمده‌ای را در ایجاد اشتغال در این شهر را ایفا می‌کنند.

منبع: www.tripsavvy.com