بسیاری از ایرانیان درباره منطقه اسکاندیناوی اطلاعات کافی ندارند، این منطقه که در شمال اروپا قرار دارد یکی از منطقه های دنیا برای زندگی و مهاجرت می باشد، البته اسکاندیناوی را می توان در بین بهترین مناطق گردشگری دنیا نیز دانست. دریاتور در زیر قصد دارد این منطقه را به صورت کامل به شما خوانندگان محترم معرفی کند.

با ما همراه باشید تا درباره اسکاندیناوی بیشتر بدانید؛

 

اسکاندیناوی منطقه ای برای زندگی آسوده

شبه جزیره اِسکاندیناوی (Scandinavian Peninsula) منطقه‌ای جغرافیایی در شمال اروپا می باشد که شامل قلمروهای اصلی نروژ، سوئد، دانمارک و قسمت شمالی فنلاند است. این کشورها تماماً در ردیف کشورهای هستند که سطح زندگی بالایی دارند و امید به زندگی در آن ها نیز بالا می باشد. کلمه اسکاندیناوی از واژه اسکانیا آمده‌است که منطقه‌ای در انتهای جنوبی شبه جزیره است.

شبه جزیره اسکاندیناوی ۱٬۸۵۰ کیلومتر طول و بین ۳۷۰ تا ۸۰۵ کیلومتر پهنا دارد. دارای مساحت تقریبی برابر ۷۷۷٬۰۰۰ کیلومتر مربع می‌باشد. رشته کوه‌های اسکاندیناوی مرزهای بین سه کشور را مشخص می‌کند و همین‌ طور تا مناطق مرکزی جنوب نروژ ادامه پیدا می‌کند.
شبه جزیره توسط آب های زیادی محصور شده‌است، که ما در زیر آن ها را نام برده ایم؛

دریای بالتیک (Baltic Sea) 
دریای شمال (North Sea)
دریای نروژ (Norwegian Sea)
دریای بارنتس (Barents Sea)

تبار مردم این کشورها به وایکینگ‌ها می‌رسد. گاهی اوقات کشورهای فنلاند، ایسلند و جزایر فارو را نیز به دلیل تناسبات زیاد فرهنگی و تاریخی با این سه اقلیم در زمره کشورهای این منطقه قرار می‌دهند.
از دید زبانی نیز زبان سوئدی‌ها و نروژی‌ها به هم نزدیک و از خانواده زبان‌های هند و اروپایی شاخهٔ ژرمنی است.

منبع: en.wikipedia.org