کشور ایرلند یکی از کشورهای زیبا محسوب می گردد. این کشور دارای شهرهای زیبایی برای گردش می باشد، البته شهرهایی که در زیر قصد داریم به شما معرفی کنیم از نظر زندگی نیز در سطح بسیار خوبی قرار دارند. دریاتور در زیر این شهر های را به شما معرفی می کند.

با ما همراه باشید تا درباری این شهرها در ایرلند بیشتر بدانید؛

 

مشهورترین شهرهای ایرلند

1- دوبلین (Dublin)

پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر کشور جمهوری ایرلند است. این شهر بیش از یک میلیون تن جمعیت دارد و در کرانه رود لیفی واقع شده‌است. زندگی شبانه در دوبلین بسیار پر جنب و جوش است و این شهر یکی از جوان‌ترین شهرهای اروپاست. به گونه‌ای که بیش از ۵۰٪ جمعیت شهر زیر ۲۵ سال سن دارند. این شهر از سطح بالایی برای زندگی برخوردار است.

2- کورک (Cork)

دومین شهر بزرگ ایرلند و سومین شهر پرجمعیت این کشور که در ساحل جنوب غربی ایرلند واقع شده است. کورک شهر اصلی و مرکز شهرستان کورک و بزرگترین شهر استان مونستر است. شهر بر روی رودخانه لی (River Lee) قرار دارد. یکی از شهرت های بالای شهر به دلیل دانشگاه هنر و موسیقی شهر می باشد.

3- کیلارنی (Killarney)

شهری در جنوب غربی ایرلند. این شهر در ساحل شمال شرقی لوه لاین، بخشی از پارک ملی کیلارین است. طبیعت زیبا، میراث تاریخی و … سبب شده این شهر در لیست سفر توریست ها باشد. بزرگترین منبع درآمد کیلارنی صنعت گردشگری است.

4- گالوی (Galway)

هرگالوی با جمعیت 79,934 نفر در شهرستان گالوی در غرب کشور جمهوری ایرلند واقع شده‌است. از لحاظ جمعیت، چهارمین شهر پرجمعیت کشور ایرلند و ششمین شهر پرجمعیت جزیره ایرلند می باشد. گالوی به همراه شهر Rijeka در کشور کرواسی، به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا برای سال ۲۰۲۰ معرفی شده اند.

5- کیلکنی (Kilkenny)

شهری است که در جنوب شرقی ایرلند واقع شده. این شهر از مقاصد گردشگری می باشد و در سال ۲۰۰۹ چهارصدمین سالگرد شهر شدن خود را جشن گرفت. این شهر در اخرین سرشماری که در سال 2016 انجام شد 26،512 نفر جمعیت دارد. شهر به دلیل داشتن قلعه ها و دیگر میراث تاریخی مقصدی محبوب برای گردشگران می باشد. 

6- واترفورد (Waterford)

شهری در جنوب شرقی ایرلند. شهرت شهر برای صنعت شیشه می باشد. موزه شهر همواره میزبان مسافران بسیاری می باشد، بیشتر آثار موزه مربوط به دوره 1700 میلادی است. 

7- ترالی (Tralee)

شهری در جنون غربی ایرلند با جمعیت 23691 نفری. این شهر بیشتر برای جشنواره های خود شهرت دارد. 

منبع: theculturetrip.com