نیوزیلند یا زلاندنو یکی از کشورهایی می باشد که در سالیان اخیر مورد توجه بسیاری در سراسر دنیا قرار گرفته است. این کشور از جنبه های گوناگونی مانند: گردشگری، مهاجرت و تحصیل برای بسیاری جذاب است. دریاتور در زیر قصد دارد مهم ترین شهرهای این سرزمین را به شما خوانندگان محترم معرفی کند.

با ما همراه باشید تا با این شهرها آشنا شوید؛

 

بهترین شهرهای نیوزیلند

1- آوکلند (Auckland)

پرجمعیت‌ترین شهر در کشور نیوزیلند. ماناکائو، نورت شور و وایتاکره از حومه‌های مهم شهر آوکلند هستند. بیشتر ایرانیان مقیم نیوزیلند در شهر آوکلند زندگی می کنند. در کل میزان مهاجرهای خارجی در آوکلند بیشتر از سایر شهرهای نیوزیلند است. شهر آوکلند دارای بزرگترین بندر در نیم کره جنوبی است. این شهر بالاترین سرانه قایق‌های بادبانی در جهان را داراست و یکی از امن‌ترین شهرهای جهان است.

2- کرایست‌چرچ (christchurch)

شهری در استان کانتربوری. این شهر ساحلی مهمترین و بزرگ‌ترین کلان‌شهر در جزیره جنوبی می باشد. شهر کرایست‌چرچ به واسطه پارک ها و فضاهای سبز وسیع و زیبا و باغچه‌های خانگی زیبا و متنوع در منازل که کرایست‌چرچ را به یکی از سبزترین نقاط شهری جهان تبدیل کرده‌ است، به شهر باغ ها شناخته می‌شود. در مرکز شهر کافه‌ها و رستوران‌های زیادی با استانداردهای بین‌المللی وجود دارد. همچنین مرکز شهر میزبان تالارهای بزرگ کنسرت، تئاتر و سینما و دیسکوهای شبانه و فروشگاه‌های بزرگی می‌باشد که گردشگران بسیاری را از نقاط مختلف دنیا به خود جذب می‌کند. شهر کرایست‌چرچ سالانه میزبان جشن‌ها و جشنواره‌های بزرگ بین‌المللی مختلفی می‌باشد. دانشگاه کانتربوری از دانشگاه‌های مطرح جهان در این شهر قرار دارد.

3- ولینگتون (Wellington)

ولینگتون پایتخت کشور زلاندنو می باشد. ولینگتون شهری توریستی است که جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد و موزه‌ها و گالری‌های بی‌شماری در ولینگتون وجود دارد. سالانه نمایشگاه‌های متعددی در زمینه‌های مختلف هنری در شهر برگزار می‌شود و مردم از اقصا نقاط دنیا برای دیدن چنین فستیوال‌هایی به این شهر می آیند. ولینگتون دور افتاده‌ترین ولی زیباترین پایتخت جهان است.

4- روتوروا (Rotorua)

روتوروا شهری در کنار دریاچه‌ای به همین نام، واقع در خلیج پلنتیِ. این شهر به دلیل فعالیت های گرمایی زمین و فرهنگ مائوری از شهرت جهانی برخوردار است. تعدادی از بهترین و مشهورترین جاذبه‌های نیوزیلند در این شهر و اطراف آن واقع شده‌اند. وتوروا قلب جاذبه‌های زمین گرمایی نیوزیلند است و دره‌ی آتشفشانی وایمانگو یکی از محبوب‌ترین نقاطی است که می‌توانید در آن تراس‌های گلی و بخارآلود را ببینید.

5- پالمرستون نورث (Palmerston North)

شهری است در ۱۰۰ کیلومتری شمال شهر ولینگتون. این منطقه از اواسط قرن 19 مورد توجه اروپاییان قرار گرفت. در سال های اخیر شهر توسط مردم محلی به نام “پالمی” نامگذاری شده است.

6- جزایر چاتام (Chatham Islands)

مجمع الجزایری در اقیانوس آرام، ۶۸۰ کیلومتری جنوب شرقی سرزمین اصلی نیوزیلند، متشکل از حدود ده جزیره. موریورای مردم بومی جزایر چاتهام هستند، از سال ۱۸۴۲ رسماً بخشی از خاک نیوزیلند بوده‌ است. این جزایر پر از تپه با سواحل ترکیبی گوناگون شامل صخره‌ها و تلماسه، سواحل ماسه‌ای و تالاب ها وجود دارد. پیت نسبت به چاتهام (Rekohu) ناهموارتر است. چاتهام و پیت تنها جزایر مسکونی هستند در عوض جزایر کوچک باقی‌مانده جز ذخایر حفاظت شده طبیعی هستند و محصور یا دسترسی به آن‌ها ممنوع می‌باشد.

منبع: theculturetrip.com