در ادامه معرفی بخش های مختلف اروپا، دریاتور به بررسی منطقه بالتیک کرده است. این منطقه یکی از مناطق اروپا می باشد که همواره مورد مناقشه بوده است.

با ما همراه باشید تا با منطقه بالتیک آشنا شوید؛

 

بالتیک منطقه ای در اروپا

منطقه بالتیک (Baltic region) شامل کشورهای حوزه دریای بالتیک می شود. منطقه بالتیک کشورهای دانمارک، استونی، لتونی، فنلاند، آلمان، لیتوانی، لهستان، روسیه و سوئد را شامل می شود، اما هم‌ اکنون این منطقه به‌ اختصار توسط کشورهای استونی، لتونی و لیتوانی شناخته می شود (البته در برخی بخش بندی ها لهستان را نیز در بین این سه کشور قرار داده اند).

دریای بالتیک (Baltic Sea) در اروپای شمالی واقع شده‌. این دریا توسط شبه جزیره اسکاندیناوی، قاره اروپا و جزایر دانمارکی محصور شده‌است. دریای بالتیک بطور مصنوعی به دریای سفید توسط کانال دریای سفید و به دریای شمال توسط کانال کیل متصل شده‌ است. بالتیک در گوشه شمالی خود توسط خلیج بوتنی، در گوشه شمال‌ شرقی توسط خلیج فنلاند و در گوشه شرقی خود توسط خلیج ریگا محصور شده‌ است. همچنین دریای بالتیک شمالی بین ناحیه استکهلم در سوئد، جنوب غربی فنلاند و استونی واقع شده‌. حوضه‌های آبریز گوتلاند غربی و شرقی نیز بخش عمده‌ای از دریای بالتیک مرکزی را تشکیل می‌دهند. طول دریای بالتیک ۱۶۰۰ کیلومتر و عرض میانگین آن ۱۹۳ کیلومتر می‌باشد و میانگین عمق این دریا ۵۵ متر است.

منبع: en.wikipedia.org