کشور سوئد یکی از بهترین کشورهای دنیا برای زندگی می باشد. این کشور از نظر شاخص های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. دریاتور در زیر قصد دارد برترین شهر های این کشور را برای شما معرفی کند. شهرهایی که در زیر ما برای شما قرار داده ایم در تمامی زمینه های زندگی، تحصیل و گردشگری از سطح بالایی برخوردار می باشند.

با ما همراه باشید؛

 

برترین شهرهای کشور سوئد

5- لوند (Lund)

نام شهری است در استان اسکانیا واقع در جنوبی ترین قسمت سوئد. این شهر بدلیل ساختار مناسب جهت دوچرخه سواران از شهرت بالایی برخوردار است. در این شهر بیش از پنج هزار پارکینگ دوچرخه و ۱۶۰ کیلومتر مسیر دوچرخه رو وجود دارد. لوند شهری دانشگاهی محسوب شده و جو فرهنگی در این شهر متاثر از جمعیت انبوه دانشجویان سوئدی و بین‌المللی می‌باشد. دانشگاه لوند که در سال ۱۶۶۶ میلادی تاسیس گردید، با قدمتی ۳۵۰ ساله یکی از قدیمی ترین دانشگاهها در اروپا به شمار می‌رود.

4- گوتنبرگ (Gothenburg)

گوتنبرگ / یوتِبُری  دومین شهر بزرگ سوئد و پنجمین شهر بزرگ کشورهای نوردیک، این شهر یکی از مهم ترین بنادر کشور سوئد را دارا می باشد. گوتنبرگ در کنار کاتگات، در ساحل غرب سوئد واقع شده‌ است. دفاتر مرکزی و تعدادی از کارخانه های شرکت های خودروسازی ولوو و بلبرینگ سازی اس‌کااف در گوتنبرگ قرار دارد. شهر در حدود 580،000 نفر جمعیت دارد و جمعیت شهر با مناطق اطراف در حدود 1 میلیون نفر می باشد.

3- مالمو (Malmö)

مالمو سومین شهر بزرگ کشور سوئد است. از نظر جغرافیایی مالمو یک شهرستان ساحلی در جنوب این کشور و جنوبی‌ترین قسمت استان اسکونه جای گرفته. شهر یکی از اولین شهرهای صنعتی منطقه بوده است. این شهر علاوه بر اینکه مکان یکی از مهمترین دانشگاه های سوئد می باشد، دارای پارک های دیدنی و جاذبه های گردشگری خوبی نیز می باشد.

2- اوپسالا (Uppsala)

شهری در مرکز کشور سوئد،  در 70 کیلومتری شمال استکهلم می باشد. می توان گفت بیشتر اهمیت شهر به دلیل دانشگاهی بودن آن می باشد. دانشگاه اوپسالا در سال ۱۴۷۷ میلادی تأسیس شده‌ است که یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های منطقه اسکاندیناوی می‌باشد. دانشکده ایران‌ شناسی دانشگاه اوپسالا از دانشکده‌های بسیار فعال و معروف در زمینه مطالعات ایران است.

1- استکهلم (Stockholm)

پایتخت کشور سوئد و بزرگ‌ترین شهر این کشور و پرجمعیت‌ترین شهر در سرزمین‌های نوردیک. مکان استکهلم برای نخستین بار در حماسه‌های اسکاندیناوی به نام آگنافیت ذکر شده‌است و نام آن در کتاب شعر هیمس‌کرینگلا اسنوری استورلوسون به آگنی شاه ربط داده شده‌است. استکهلم دهمین شهر پربازدید قاره اروپا می باشد. آموزش دانشگاهی به صورت نوین در این شهر به قرن هجدهم میلادی باز می‌گردد که در این سده در این شهر به صورت آکادمیک در دانشگاه رشته پزشکی آموزش داده می‌شد.

منبع: tripedia.info