لهستان یکی از کشورهای بزرگ در قاره سبز محسوب می گردد. این کشور بعد از جدایی از شوروی و گذراندن جنگ جهانی خود را به خوبی بازسازی کرد. امروزه لهستان به یکی از کشورهایی تبدیل شده که از لحاظ سطح زندگی در سطح بسیار خوبی برخوردار می باشد. این کشور از نظر جذب گردشگر نیز بسیار رشد کرده است. دریاتور در زیر قصد دارد بهترین شهرهای این کشور را برای سفر و زندگی به شما خوانندگان محترم معرفی کند.

با ما همراه باشید؛

 

شهری هایی در لهستان که باید از آن ها بازدید کرد

1- کراکوف (Kraków)

یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین شهرهای کشور لهستان است. این شهر در جنوب لهستان قرار گرفته و تا سال ۱۶۰۹ پایتخت لهستان بود. این شهر یکی از مهمترین شهرهای اروپای مرکزی در زمینه فرهنگ و هنر می باشد. بسیاری کراکوف را یکی از زیباترین شهرهای اروپا می دانند و به آن لقب «فلورانس لهستان» داده اند. کراکوف یکی از معدود شهرهای لهستان بود که در زمان جنگ جهانی از آسیب به دور ماند. مرکز شهر کراکوف در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و کراکوف در سال ۲۰۰۰ عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در آن سال را دریافت کرد. 

2- ورشو (Warsaw)

پایتخت کشور لهستان و مهمترین شهر کشور از نظر اقتصادی، سیاسی و فرهنگی می باشد. این شهر تقریباً در سال 1944 به طور کامل نابود شد ولی بعد از گذشت چند دهه به روزهای اوج خود بازگشت. شهر ورشو از نظر جذب گردشگر یکی از برترین شهرهای اروپا است. بازار قدیمی که در مرکز شهر قدیمی واقع شده است یکی از محبوب ترین مکان های شهر برای گردشگران می باشد.

3- پوزنان (Poznan)

شهری در غرب این کشور، در نزدیکی مرز لهستان و آلمان. این شهر به عقیده بسیاری مکانی عالی برای کسب و کار است. یکی از ویژگی های شهر دریاچه ها و مراتع سرسبز آن می باشد که برای افراد مناسب است که به دنبال ماجراجویی هستند. پوزنان دارای ۸ مرکز آموزش عالی دولتی، که ۴ مرکز به عنوان دانشگاه دولتی مشغول فعالیت می‌باشد. علاوه بر این ۱۷ مرکز آموزش عالی غیرانتفاعی نیز در این شهر وجود دارد.

4- وروتسواف (Wrocław)

شهری در جنوب غربی لهستان، این شهر در گذشته بخشی از آلمان، اتریش و … بوده‌ است. این شهر یکی از گرمترین شهرهای لهستان است. میانگین دمای سالانه ۹٫۸ درجه سانتی‌گراد است. دما در سردترین ماه به میانگین -۰٫۵ درجه و در گرمترین ماه به میانگین ۱۹٫۹ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. این شهر را می توان زیباترین و سبزترین شهر لهستان دانست.

5- گدانسک (Gdansk)

در گذشته این شهر با نام آلمانی دانتسیگ معروف بوده. گدانسک یکی از شهرهای بزرگ و از بندرهای مهم در شمال لهستان در کنار دریای بالتیک است. در این شهر چندین مراکز علمی و آموزش عالی وجود دارد که در حدود ۶۰٫۰۰۰دانشجو در این مراکز تحصیل می‌کنند. این شهر ساحلی دارای هوای ملایمی نیز می باشد. معماری شهر نیز شهرت خوبی در میان جهانیان دارد. 

منبع: thoughtcatalog.com