کشور تایلند یکی از گردشگر پذیر ترین کشورهای دنیا می باشد که سالانه ملیون های نفر به آنجا سفر می کنند. ساموئی دومین جزیره بزرگ این کشور می باشد که در میان ایرانیان کمتر شناخته شده است. دریاتور در مطلب زیر قصد دارد این مکان سفر لوکس را به شما معرفی کند.

با ما همراه باشید تا درباره ساموئی بیشتر بدانید؛

 

سامویی جزیره ای رویایی در تایلند

جزیره ساموی / ساموئی / سامویی (Ko Samui) در شرق کشور تایلند واقع شده، این جزیره با مساحت 228.7 کیلومتر مربع بعد از پوکت دومین جزیره بزرگ تایلند می باشد. جمعیت جزیره در حدود 63000 نفر می باشد. شهرت بالای جزیره بابت سواحل (سواحل شنی و صخره های مرجانی) و هتل های لوکس خود می باشد که میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می باشد. 
این منطقه در ردیف اقلیم های گرمسیری قرار دارد و آب و هوای جزیره نسبت به پوکت خشک تر می باشد.

این جزیره تا 1970 فاقد جاده بوده، افرادی که قصد گردش در جزیره را داشته اند باید نزدیک به 15 کیلومتر در میان جنگل ها و مسیرهای دیگر به پیاده روی می پرداخته اند. بخش عظیمی از مرکز این جزیره را جنگل های استوایی پوشش داده که ارتفاع آن ها از سطح دریا 635 متر می باشد. 
اقتصاد جزیره ساموئی بر پایه صنعت گردشگری و صادرات نارگیل می باشد. ارتباط با دنیا و رشد اقتصادی سبب تحولی بزرگ در فرهنگ این جزیره شد.

فرودگاه ساموی

فرودگاه ساموی (Samui Airport) یک فرودگاه همگانی باربری با کد یاتا USM است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن ۲۰۶۰ متر است. این فرودگاه در ارتفاع ۲۰ متری از سطح دریا واقع شده است.

گردشگری سامویی

از دهه 1980 گردشگری به اقتصاد غالب جزیره تبدیل شد. توسعه گردشگری سبب شد تا خانه های ویلایی لوکس در این منطقه ساخته شود. در سال 2013 جزیره سامویی نزدیک به  17479 اتاق در هتل ها و ویلاهای خود دارا بوده و این آمار در سال 2015 به 17938 رسید. بیشترین بازار این جزیره مربوط به کشورهای آلمان، انگلستان و خود تایلند بوده است. سواحل شنی، صخره های مرجانی و درختان نارگیل بسیار مورد توجه گردشگران در ساموئی قرار می گیرد.

این جزیره در سال 2017 نزدیک به 2.34 میلیون گردشگر را به چشم خود دیده است. در آخرین آمار هر روزه بین 7700 تا 8200 گردشگر از این جزیره بازدید می کنند. جنگل های ساموئی بسیار مورد توجه توریست ها قرار می گیرد و روزه تورهای گردشگری برای بازدید از این جنگل ها برگزار می گردد. 

سواحل مشهور سامویی

ساحل چوینگ (Chaweng Beach)
ساحل لامای (Lamai Beach) 
ساحل بودای بزرگ (Big Buddha)
ساحل مائنام (Maenam)
ساحل بوفوت (Bo Phut) 
ساحل لیپا نویی (Lipa Noi)

منیع: en.wikipedia.org