سیدنی بزرگ ترین شهر کشور استرالیا می باشد، اولین مهاجران بریتانیایی در زمان ورود به استرالیا وارد سیدنی شدند، به این دلیل این شهر را مرکز بریتانیایی های استرالیا می نامند. دریاتور در زیر قصد دارد این شهر را به طور کامل به شما خوانندگان محترم معرفی کند.

با ما همراه باشید؛

 

سیدنی شهر مهاجرین بریتانیایی

سیدنی (Sydney) بزرگ‌ترین شهر کشور استرالیا و قاره اقیانوسیه و نیز مرکز ایالت نیو ساوث ویلز می‌باشد. در آخرین سرشماری انجام شده در سال 2017 جمعیت سیدنی 5،131،326 نفر بوده است. از زمان تاسیس سیدنی 218 سال می گذرد و این شهر را نماد کشور استرالیا می دانند. این شهر که در جنوب شرقی استرالیا واقع شده، اولین مکانی است که بیشترین میزان جهانگرد در بدو ورود به استرالیا در آن پا می‌گذارند.

شورای شهر در سال 1842 در سیدنی تاسیس شد که این اولین شورای شهر کشور استرالیا بوده. بعد از جنگ جهانی دوم سیدنی میزبان مهاجران بسیاری از سراسر دنیا بود و این سبب شد سیدنی یک  شهر چند فرهنگی شود. امروزه سیدنی به عنوان یک مرکز جهانی در زمینه اقتصادی و فرهنگی شناخته می شود. آماری که در سال 2011 انتشار داده شد بیش از 250 زبان مختلف در سیدنی صحبت می شود و 36 درصد از مردمان این شهر در استرالیا متولد نشده اند.

سیدنی یکی از شهرهای برتر دنیا در زمینه شاخص کیفیت زندگی است، این شهر دارای بازاری بسیار پر رونق و صنعت گردشگری پیشرفته ای می باشد. تعداد قابل توجهی از بانک های خارجی و شرکت های چند ملیتی در سیدنی وجود دارد و این شهر به عنوان یکی از مراکز مالی پیشرو آسیا اقیانوسیه به شمار می رود.
نکته دیگر درباره سیدنی این است که اولین گروه مهاجرین بریتانیایی در این مکان ساکن شدند و توسط فرمانده خود آرتور فیلیپ در سال 1788 سیدنی را تاسیس کردند.

تحصیل در سیدنی

شهر سیدنی به دلیل دارا بودن کیفیت زندگی بالا و وجود دانشگاه های معتبر همواره مورد توجه دانشجویان ایرانی قرار داشته. سیستم دانشگاهی استرالیا انگلیسی است همه دانشگاه های معتبر در استرالیا برای پذیرش آیلتس آکادمیک با معدل کل 6.5 نیاز دارند و هیچ یک از مواد امتحانی نباید زیر 6 باشند، اگر نمره زبان از حد مورد نیاز دانشگاه کمتر باشد، در صورتی که باقی مدارک آکادمیک مثل ریز نمرات و احتمالا طرح پایان نامه و غیره قابل قبول باشند، دانشگاه نوعی پذیرش مشروط صادر می کند.

دانشگاه سیدنی که در سال 1850 تاسیس شد، اولین دانشگاه استرالیا است و به عنوان یکی از برجسته ترین دانشگاه های جهان شناخته می شود. از دیگر دانشگاه های معتبر این شهر می توان به: دانشگاه نیو سوث ویلز، دانشگاه فناوری سیدنی، دانشگاه وسترن سیدنی، دانشگاه مک کواری، دانشگاه ولونگونگ، دانشگاه کرتین و دانشگاه کاتولیک استرالیا اشاره کرد.

آب و هوا سیدنی

آب و هوای سیدنی در مناطق مختلف متفاوت است اگر چه در بیشتر مواقع آب و هوای آن معتدل است. در سیدنی میزان بارش باران نسبت به مراکز ایالت‌های دیگر بیشتر است. بارش باران در تمام طول سال در این شهر وجود دارد و متوسط بارش در تابستان بیش از زمستان است. در سیدنی در حدود ۱۵۰ روز از سال باران می‌بارد و پر باران‌ترین ماه‌ها آوریل و ژوئن هستند. دمای هوا در زمستان به ندرت به کمتر از ۵ درجه (ژوئن و ژوئیه) می‌رسد. 

فرهنگ سیدنی

در هر گوشه‌ای از سیدنی، می‌توان ردپایی از فرهنگ‌های گوناگون را مشاهده کرد که در کنار جاذبه‌های طبیعی، مراکز تفریحی، پارک‌های ملی و حفاظت شده، موزه‌ها و گالری‌های هنری باعث شهرت جهانی شهر شده‌اند. سیدنی دارای مؤسسات و مکان های فرهنگی متنوعی می‌باشد. اپرا هاوس سیدنی از ۵ سالن تشکیل شده که قادر است اجراهای گوناگونی را برگزار کند. این مکان جایگاه اصلی ارکستر سمفونی سیدنی و انجمن اپرای استرالیا است و از نظر کثرت برنامه‌های هنری، سومین گروه اپرای جهان است.
سایر سالن های اجرا عبارتند از: تالار شهرداری سیدنی، تالار تکنوازی شهر، تئاتر کشور و تئاتر وارف.

گروه رقص سیدنی به سرپرستی «گرام مورفی» نیز طی قرن بیستم، از استقبال خوبی برخوردار بوده است. گروه تئاتر سیدنی دارای فهرست ثابتی از نمایشنامه‌های محلی است، به عنوان نمونه می‌توان کارهای نمایشنامه نویس برجسته «دیوید ویلیامسون» و دیگر نمایشنامه نویسان کلاسیک و بین‌المللی را نام برد.
دو گروه Company B و Griffin Theatre Company از دیگر گروه‌های تئاتر شهر سیدنی هستند. گروه «سیدنی پوش» که از تعدادی نویسنده و افراد فعال سیاسی از جمله «گرمن گریر» تشکیل یافته، از حوالی سالهای ۱۹۴۰ تا ۱۹۷۰ بر فرهنگ مردم شهر تأثیر گذار بوده است.
انجمن ملی هنرهای نمایشی که در «کنزینگتون» بنا نهاده شده است، این افتخار را دارد که هنرمندان مشهوری همچون مل گیبسون و باز لرمن را تحویل جامعه هنری دهد.

شهر سیدنی میزبان فستیوال‌های مختلفی است، از قبیل: فستیوال سیدنی که طی آن در سرتاسر ماه ژانویه، جشن هایی در مکان های سرپوشیده یا در هوای آزاد بر پا می‌شود یا فستیوال موزیک راک که در شهر سیدنی تأسیس شده است مراسم ماردی گرا که در امتداد خیابان آکسفورد برگزار می‌شود. جشنواره فیلم سیدنی و بسیاری فستیوال های کوچک دیگر در این شهر برگزار می گردد.

گردشگری سیدنی 

شهر سیدنی هر ساله میزبان میلیون ها گردشگر از سراسر دنیا می باشد. این شهر تمام تفریحاتی که نیازمند جذب توریست می باشد را دارا است، شما می توانید شب را در بندرگاه شهر سپری کنید و یا در کافه/بار های مرکز شهر شاذ باشید، روزها سری به پارک های تفریحی و یا ساحل های سیدنی بزنید و در صورت تمایل با تورهای طبیعت گردی همراه شوید.

در زیر ما نام برخی از دیدنی های سیدنی را برای شما قرار داده ایم؛

خانه اپرای سیدنی (Sydney Opera House)
پل بندر سیدنی (Sydney Harbour Bridge)
بندرگاه دارلینگ (Darling Harbour)

برج سیدنی (Sydney Tower)
سواحل سیدنی (Sydney Beaches)
منطقه راک (The Rocks)
موزه نیروگاه (Powerhouse Museum)
نگارخانه هنری نیو ساوث ولز (Art Gallery of New South Wales)

منبع: en.wikipedia.org