شهر دانمارک همواره در بین کشورهای مورد توجه برای مهاجران و گردشگران بوده. سطح درآمد در این کشور مناسب می باشد و اختلاف طبقاتی در کمترین حالت خود قرار دارد. دریاتور در زیر برای شما خوانندگانی که قصد رفتن به این کشور را دارید شهرهای برتر دانمارک را بررسی کرده است.

با ما هراه باشید؛

 

برترین شهرهای کشور دانمارک

5- ادنسه (Odense)

ادنسه سومین شهر بزرگ کشور دانمارک با جمعیتی 178،210 نفری می باشد. نام این شهر از نام خدای خدایان، اودین، گرفته شده‌ است. این شهر مهمترین شهر در جزیره فون است. بیشتر کارخانجات دانمارک در نزدیکی شهر اُدنسه قرار دارند. بزرگترین کارخانه کشتی سازی دانمارک در این شهر واقع شده‌ و همچنین، بزرگترین فروشگاه‌های حراجی سبزیجات، گُل و میوه دانمارک در این شهر واقع شده است.

4- اسبیرگ (Esbjerg)

شهری بندری با جمعیتی در حدود 72 هزار نفر جمعیت در کشور دانمارک. این شهر در ساحل غربی شبه‌جزیره یوت لاند در جنوب غربی کشور جای دارد. اسبیرگ با 15 کیلومتر مربع پنجمین شهر بزرگ این کشور می باشد. این شهر علاوه بر صنعت ماهیگیری مرکز اصلی صادرات کشاورزی دانمارک نیز محسوب می گردد. Men at Sea (مردی که با دریا سروکار دارد) بنایی 4*9 متری است که در ساحل قرار دارد، شاید بتوان گفت یکی از مشهورترین مناهای دنیا می باشد که در این شهر قرار دارد. 

3- آلبورگ (Aalborg)

شهری تاریخی با بندری صنعتی در منطقه شمالی دانمارک، این شهر 210،316 نفر جمعیت دارد. آلبورگ امروزه در حال تغییر از شهری صنعتی – کارگری به شهری دانشگاهی است. این شهر دارای سالن های تئاتر گوناگون، ارکستر سمفونی، موزه ها و گالری های گوناگون می باشد، که خود سبب شده آلبورگ را به عنوان شهری فرهنگی بشناسند. 

2- آرهوس (Aarhus)

آرهوس یا اُرهوس شهری در بخش شرقی شبه‌جزیره ی یولاند، دومین شهر بزرگ دانمارک و هفتمین شهر بزرگ در میان کشورهای اسکاندیناوی است. این شهر به‌عنوان بندرگاه اصلی کشور، در قسمت شرقی یوت لاند جای دارد و بزرگترین شهر و به طور غیر رسمی مرکز این شبه جزیره به شمار می‌رود. این شهر 273،077 نفر جمعیت دارد. 

1- کپنهاگ (Copenhagen)

پایتخت و بزرگترین شهر کشور دانمارک. کپنهاگ، یکی از بزرگترین شهرهای دنیا برای پیاده روی است. اگر چه این شهر با شاخصه‌های میراث تاریخی ویژه اش همچون یک شبکه خیابانی قرون وسطایی باریک اعتبار یافته. از گردشگاه‌های اصلی این شهر می‌توان از استروگت نام برد که یک مرکز خرید به صورت خیابان‌های پیاده رو بسیار طولانی است. در شهر کپنهاگ منطقه آزادی وجود دارد به نام کریستیانیا که درواقع یک منطقه خودگردان هیپی‌ها است که در آنجا ساختمان‌های قدیمی و جدید با معماری متفاوت وجود دارد و ساکنین آن جا نوعی زندگی اجتماعی اشتراکی بر پایه عدالت اجتماعی و احترام به محیط زیست دارند.

منبع:www.tripsavvy.com