همان گونه که در مطالب قبل به آن اشاره کردیم کشور فنلاند در ردیف کشورهای با شاخص زندگی بالا قرار دارد. این کشور در زمینه گردشگری مورد استقبال توریست ها قرار نگرفته است ولی به طور قطع در سال های آینده بیشتر درباره فنلاند خواهید شنید. دریاتور در زیر بهترین شهرهای این کشور را چه از نظر مهاجرت و زندگی و چه از نظر گردشگری برای شما معرفی خواهد کرد.

با ما همراه باشید؛

 

بهترین شهرهای کشور فنلاند

7- تامپره (Tampere)

شهری در جنوب فنلاند که با جمعتی در حدود 330 هزار نفر یکی از شهرهای پر جمعیت شمال اروپا می باشد. این شهر یکی از مراکز اصلی اقتصادی و فرهنگی کشور فنلاند است. اسکی و هاکی یکی از محبوب ترین تفریحات این منطقه می باشد.

6- مجمع الجزایر الند (Aland Archipelago)

اُلند، یک مجمع‌الجزایر در ورودی خلیح بوتنی و در قلب دریای بالتیک متعلق به کشور فنلاند، الند یک منطقه خودمختار و یک منطقه غیرنظامی است و تنها منطقه یک زبانی سوئدی در فنلاند است. الند کوچک ترین منطقه فنلاند محسوب می گردد که شامل 0.49 درصد از مساحت آن و 0.50 درصد از جمعیت فنلاند را شامل می شود.

5- کیمی (Kemi)

شهرکی در لاپلند که در سال 1869 به دلایل صنعتی تاسیس شد. کیمی نزدیک به 21 هزار نفر جمعیت دارد. این شهر که تنها 4 متر از سطح دریا بالات می باشد شهرت بالایی برای هتل های برفی و زندگی شبانه خود دارد. تور های یخ نوردی که برگذار می گردد هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.

4- پوروو (Porvoo)

شهری در ساحل جنوبی و در حدود ۵۰ کیلومتری شرق هلسینکی که در منطقه اوسیما قرار دارد. پوروو دومین شهر قدیمی کشور فنلاند می باشد. خیابان های سنگ فرش شده این شهر یکی از بهترین مکان ها برای پیاده روی در این کشور محسوب می گردد. 

3- ساوونلاینا (Savonlinna)

شهری در جنوب شرقی فنلاند که شهرت بالایی بابت دریاچه خود (Saimaa) دارد. این شهر 34 هزار نفری در سال 1639 تاسیس شده. اگر قصد سفر به فنلاند را دارید حتماً از این شهر تاریخی دیدن کنید.

2- رووانیمی (Rovaniemi)

رووانیمی یکی از مهمترین مراکز تجاری و اداری در شمال فنلاند می باشد. اگر قصد تماشای مناظر بی نظیر دارید حتماً به این شهر سفر کنید. در ده های اخیر به دلیل شناخت این منطقه توسط گردشگران، هتل ها و رستوران های لوکسی در این منطقه ساخته شده است. در سال 2013 این شهر در حدود 481 هزار نفر بازدید کننده داشته.

1- هلسینکی (Helsinki)

پایتخت و بزرگترین شهر کشور فنلاند می باشد که از جمعیت ۵.۴ میلیونی این کشور حدود ۱،۲ میلیون نفر را در منطقه شهری خود جایی داده است. البته جمعیت خود این شهر که در جنوب فنلاند قرار دارد ۶۴۲،۰۴۵ نفر است. در سال ۲۰۱۱ نشریه معتبر مونوکل بریتانیا شاخص زندگی در هلینسکی را در بالاترین سطح خود اعلام کرد و در ردیف ۵ شهر برتر دنیا قرار داد. هلسینکی شهری دریایی است، شهری که از مجموعه جزایر متصل به دریای بالتیک در خلیج فنلاند تشکیل شده است. خیابان‌ها و راه‌های منحنی که در اطراف خلیج شکل گرفته، پل‌هایی که شما را به جزایر دیگر می‌برند. این شهر با توجه به ظرفیت بالای خود کمتر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است، پیش بینی می شود در دهه های آینده این شهر بسیار مورد توجه توریست ها قرار گیرد.

منبع: www.touropia.com