کشور آفریقای جنوبی یکی از کشورهایی است که با سرعت خوبی در حال پیشرفت است. این کشور در زمینه گردشگری بسیار پیشرفت کرده و سالانه گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند. دریاتور در مطلب زیر بهترین شهرهای این کشور را به شما خوانندگان محترم معرفی می کند.

با ما همراه باشید؛

 

بهترین شهرهای آفریقای جنوبی

1- کیپ‌تاون (Cape Town)

کیپ تون بعد از ژوهانسبورگ دومین شهر پر جمعیت آفریقای جنوبی محسوب می گردد. این شهر بندری محبوبترین مقصد جهانگردان در قاره آفریقا است. ساختمان پارلمان آفریقای جنوبی در این شهر قرار دارد. مجله نیویورک تایمز در سال 2014 کیپ تون را به عنوان بهترین مکان برای بازدید انتخاب کرد. جمعیت شهر کیپ تون در حدود 3.7 میلیون نفر می باشد.

2- ژوهانسبورگ (Johannesburg)

بزرگترین شهر کشور آفریقای جنوبی که در نزد مردم به شهر طلا شهرت دارد. یوهانسبورگ پایتخت اقتصادی و صنعتی کشور آفریقای جنوبی می باشد و مرکز استان گائوتنگ، ثروتمندترین استان آفریقای جنوبی است. این شهر یکی از ۵۰ شهرهای بزرگ دنیاست و بزرگترین شهر دنیا است که هیچ رودخانه، دریاچه یا ساحل دریا ندارد. این شهر در سال 1886 بر روی یک منطقه ای که در آن طلا بود تاسیس شد. امروزه جمعیت شهر ژوهانسبورگ در حدود 4،4 میلیون نفر است.

3- دوربان (Durban)

شهر بندری دوربان سومین شهر بزرگ آفریقای جنوبی که مهمترین شهر بندری قاره آفریقا نیز محسوب می گردد. این شهر به دلیل دارا بودن آب و هوای استوایی و سواحل گرم، به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری آفریقای جنوبی شناخته می‌شود. این شهر بعد از ژوهانسبورگ بزرگترین مرکز تولیدات داخلی آفریقای جنوبی می باشد. جمعیت این منطقه در حدود 3.4 میلیون نفر می باشد.

4- پرتوریا (Pretoria)

پرتوریا پایتخت اجرائی و اداری کشور آفریقای جنوبی است که در سال 1855 ساخته شده است. نام خود را از نام سازنده و بنیانگذار خود «پرتوریوس» الهام گرفته است . شهرت بالای این شهر به دلیل وجود دانشگاه های خود می باشد. بافت منحصر به فرد معماری پرتوریا یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر است. ساختمان‌های شهر از سبک معماری دوران استعمار الهام گرفته‌اند و البته رگه‌های هنر بومی آفریقای جنوبی نیز به خوبی در آن‌ها مشهود است. تمام دیدنی‌های پرتوریا فقط شامل معماری نیست و مکانی ایده‌آل برای دوستداران طبیعت محسوب می‌شود. «باغ‌‌ ملی جانورشناسی» و «باغ ملی گیاه‌شناسی آفریقای جنوبی» در این شهر قرار دارند.

5- پورت الیزابت (Port Elizabeth)

شهری بندری با جمعیتی در حدود 312 هزار نفر در جنوب کشور آفریقای جنوبی. این شهر در میان مردم آفریقای جنوبی به The Windy City شهرت دارد. تاریخ تاسیس شهر به 1820 می رسد.

6- بلومفونتن (Bloemfontein)

بلومفونتن پایتخت قضایی کشور آفریقای جنوبی می باشد. شهر با جمعیتی در حدود 520 هزار نفر یکی از مهمترین شهرهای کشور آفریقای جنوبی می باشد. شاید بتوان گفت بیشترین موزه های کشور در این شهر قرار دارد.

7- نلسپرویت (Nelspruit)

شهری در شمال شرقی کشور با جمعیتی در حدود 222 هزار نفر. این منطقه یک مکان رویایی برای گردشگرانی می باشد که عاشق حیات وحش هستند.

8- کیمبرلی (Kimberley) 

کیمبرلی مرکز استان کیپ شمالی است و در نزدیکی رود اورنج واقع شده است. دلیل اصلی ساخت شهر برای اکتشاف معادن طلا بوده. جمعیت کنونی شهر 225 هزار نفر است.

9- پولوکوین (Polokwane)

پولوکوین با 120 هزار نفر پایتخت استان لیمپوپو است. این شهر از سال ۱۹۹۲به عنوان یک شهر شناخته شد. عمده شهرت شهر به دلیل جاذبه های گردشگری آن می باشد، پارک شهر بیش از 280 گونه از پرندگان را در خود جای داده است. 

10- پیترماریتسبرگ (Pietermaritzburg)

شهری با جمعیتی در حدود 600 هزار نفر که در سال 1838 تاسیس شده است. این شهر را می توان یک شهر صنعتی دانست. پیترماریتسبرگ عمخده تولید کننده آلومینیوم، چوب و محصولات لبنی در کشور آفریقای جنوبی می باشد.

منبع: country.southafrica.net