سایت معتبر travelandleisure در ادامه نظر سنجی های خود بابت بهترین مکان ها و هتل های دنیا در سال 2018 به برترین شهرهای دنیا رسیده است. در این نظر سنجی معیار های گوناگونی مانند: معماری شهر، فرهنگ، رستوران ها، مراکز خرید و … در نظر گرقته شده است. دریاتور در زیر لیست این 15 شهر را برای شما قرار داده است.

با ما همراه باشید؛

برترین شهرهای جهان در سال 2018

15- بیروت (Beirut)

این شهر از بندرهای برجسته شرق دریای مدیترانه است. بیروت شهری کهن و باستانی است که نامش در لوحه‌های عمارنه یاد شده و از سدهٔ پنجم پیش از میلاد سکونت‌پذیر است. این شهر در میان بسیاری به پاریس خاورمیانه شهرت دارد.

امتیاز: 87.04

14- استانبول (Istanbul)

بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی این کشور. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگه بسفر دو قاره آسیا و اروپا را از یکدیگر جدا می‌کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد.

امتیاز: 87.09

13- رم (Rome)

بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر کشور ایتالیا و مرکز ناحیه لاتزیو. رم چهارمین مرکز مهم فشن در جهان پس از میلان، نیویورک و پاریس است و با لندن رقابت می‌کند. اکثر خانه‌های لوکس مد و زنجیره‌های طلا و جواهر در در این شهر واقع است.

امتیاز: 87.16

12- کیپ‌تاون (Cape Town)

این شهر محبوبترین مقصد جهانگردان در قاره آفریقا است. کیپ‌تاون دومین شهر پرجمعیت آفریقای جنوبی بعد از ژوهانسبورگ می باشد.

امتیاز: 87.63

11- مکزیکوسیتی (Mexico City)

مکزیکو سیتی پایتخت و بزرگترین شهر مکزیک و همچنین مهم‌ترین مرکز سیاسی، فرهنگی، آموزشی و اقتصادی این کشور است. این شهر به عنوان یک شهر جهانی یکی از مهم‌ترین مراکز مالی در آمریکا محسوب می گردد.

امتیاز: 87.65

10- چارلستون (Charleston)

چارلستون، شهر بندری در کارولینای جنوبی که در سال 1670 تأسیس شد، این شهر با توجه به گذشته طول و دراز آن دارای معماری ویژه ای می باشد. چارلستون یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری جهان می باشد.

امتیاز: 87.79

9- چیانگ مای (Chiang Mai)

شهری کوهستانی در شمال تایلند که در سال 1296 تاسیس شده است. منطقه قدیمی شهر همچنان به عنوا یک مرکز فرهنگی و مذهبی مشهور می باشد. معابد متعدد این منطقه یکی از مشهور ترین جاذبه های دیدنی این شهر می باشد.

امتیاز: 87.93

8- هوی آن (Hoi An)

شهری در سواحل ویتنام که بافت باستانی خود را نگه داشته است. منطقه قدیمی شهر ترکیبی از معماری رنگارنگ و آثار به جا مانده از دوران استعمار فرانسه و پل های ژاپنی می باشد.

امتیاز: 88.09

7- لوآنگ پرابانگ (Luang Prabang)

لوآنگ پرابانگ پایتخت باستانی کشور لائوس است و یکی از قدیمی‌ترین شهرستان ها در لائوس، حدود ۱۲۰۰ سال پیش تأسیس شده است. یکی از شهرت های بالای شهر بابت معابد زیبای این منطقه می باشد.

امتیاز: 88.20

6- فلورانس (Florence)

یکی از شهرهای تاریخی در ایتالیا و هم اکنون پایتخت ناحیه توسکانی. فلورانس را خاستگاه رنسانس ایتالیایی به‌شمار آورده و به آن لقب «آتن سده‌های میانه» داده اند. انواع هنر به ویژه هنر معماری و تندیسگری در شهر فلورانس جایگاه ویژه‌ای داشته و همین سبب به وجود آمدن آثاری بسیار زیبا در شهر شده است.

امتیاز: 88.29

5- کیوتو (Kyoto)

پایتخت گذشته کشور ژاپن و یکی از مهمترین شهرهای این کشور. این شهر شهرت بالایی در زمینه کاخ های، معابد، باغ ها و زیارتگاه های خود دارد.

امتیاز: 88.42

4- اوبود، اندونزی (Ubud, Indonesia)

شهر اوبود به عنوان یکی از بهترین مکان های بالی به عنوان یک مرکز صنایع دستی و رقص شناخته می شود. جنگل های بارانی منطقه یکی از بهترین فضاها را برای گردش و تماشای طبیعت زیبای منطقه به وجود می آورد.

امتیاز: 88.74

3- اودایپور، هند (Udaipur, India)

ایالتی در غرب هند در منطقه راجستان. شهر برای اقامت گاه سلطنتی که در خود جای داده است بسیار مشهور است. این مجموعه سلطنتی از 11 کاخ تشکیل شده است.

امتیاز: 89.31

2- واهاکا، مکزیک (Oaxaca, Mexico)

ایالتی در جنوب غربی مکزیک که به دلیل فرهنگ خود از شهرت جهانی برخوردار است. ساحل این شهر یکی از بهترین مکان های دنیا برای اقامت می باشد.

امتیاز: 90.52

1- سن میگوئل د الند (San Miguel de Allende)

این شهر به دلیل معماری باروک و جشنواره های هنری خود شهرت دارد. این شهر در دهه های اخیر به یکی از محبوب ترین مکان های گردشگری مردم آمریکا تبدیل شده است.

امتیاز: 91.94

منبع: www.travelandleisure.com