کشور ترکیه به دلیل شرایط جغرافیایی ویژه خود ارتباطات بسیاری از طریق آب با نقاط مختلف دنیا دارا می باشد. از نظر تقسیمات کشور ترکیه در دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد و این سبب گردیده تا گردشگران بسیاری از سراسر دنیا به خود جلب کنند. سواحل این کشور به دلیل دارا بودن آب و هوایی مناسب همواره میزبان مسافران بسیاری بوده است. دریاتور در مطلب زیر قصد دارد بهترین سواحل ترکیه را به شما خوانندگان محترم معرفی کند.

با ما همراه باشید تا با این ساحل ها آشنا شوید؛

 

بهترین ساحل های کشور ترکیه

10- ساحل کبک (Kabak Beach)

اگر به دنبال فضایی آرام به دور از هیاهوی توریست ها هستید به روستای کوچک در ترکیه بروید. سنگ های قرمز و سفید را دنبال کنید تا به ساحل بی نظیر این منطقه برسید. برای استراحت به میهمان خانه های ساحلی بروید و یا در خانه های ییلاقی سکونت کنید.

9- ساحل کاپوتاس / کاپاتوس (Kaputas Beach)

ساحلی کوچک در جنوب غربی ترکیه. ساحل در فاصله 20 کیلومتری کاس و 7 کیلومتری کالکان قرار دارد. با گذر از میان جنگل ها و صخره ها شما به این ساحل بی نظیر می رسید، این ساحل به دلیل طبیعت دست نخورده خود بسیار در میان مردم محلی محبوب است. 

8- ساحل کلئوپاترا، آلانیا (Cleopatra Beach, Alanya)

ساحل کلئوپاترا در غرب شبه جزیره تاریخی و در روبروی غار داملاتاش قرار دارد.ساحل کلئوپاترا شبیه به یک استخر کوچک است که دارای دریا و ساحل شنی است. خلیج کوچک این ساحل که به سمت شبه جزیره گسترش یافته کلئوپاترا نام دارد. بر طبق اساطیر کلئوپاترا پرنسس مصری زمانی که با کشتی خود در دریا سفر می کرد در آلانیا توقف نمود و در این خلیج شنا کرد. ویژگی خاص ساحل کلئوپاترا شفافی بسیار آب آن است. مردمی که علاقه به یک شنای طولانی دارند می توانند در امتداد ساحل تا غار Fosforlu که زیر شبه جزیره قرار دارد شنا کنند. ساحل کلئوپاترا از نظز زیست محیطی و کیفیت آبی و امنیت و خدمات آن دارای نشان پرچم آبی (Blue Flag) می باشد.

7- ساحل کنیالتی، آنتالیا (Konyaalti Beach, Antalya)

ساحل در غرب شهر آنتالیا قرار دارد. این منطقه دارای کلاب ها، کافه ها، بارها و رستوران های بسیاری می باشد که در هنگام شب فضایی بسیار پر چنب و جوش را به وجو می آورند. این ساحل را می توان در ردیف امن ترین ساحل های کشور ترکیه قرار داد.

6- ساحل پاترا (Patara Beach)

یک ساحل منحصر به فرد برای شنا و تفریح، البته این ساحل بزرگترین ساحل کشور ترکیه می باشد و این خود سبب شده که ساحل پاترا از دیگر ساحل های ترکیه جدا باشد. این ساحل شهرت بالایی در زمینه لاکپشت های خود نیز دارد.

5- ساحل چیرالی (Cirali Beach)

روستایی در جنوب غربی ترکیه که نزدیک به 3.2 کیلومتر طول دارد. این منطقه به دلیل لاک پشت های خود دارای شهرت بالایی است. ویرانه های باستانی المپیوس در انتهای این ساحل آرام واقع شده است. این ساحل در میان کوه ها و جنگل های زیبا منطقه کمر قرار گرفته است.

4- ساحل اواباکو (Ovabuku)

مناظر زیبای طبیعی در میان شن های ساحل منظره ای بینظیری را به وجو می آورد. اگر به دنبال منطقه ای آرام به دور از هیاهوهای گردشگران می باشید حتماً به این منطقه بروید.

3- ساحل ایچملر (Icmeler Beach)

ساحل اصلی شهر مارماریس. آب این منطقه کم‌عمق و زلال و شن و ماسه‌ی آن نرم و قدم زدن در آن آرام بخش است. اینجا ساحلی است که برای خانواده‌ها و هر گروه دیگری ایده‌آل و مناسب است. وقتی به این ساحلی که همچون بهشتی آرام است، می‌روید، از دیدن مناظر کوه‌ها که در سراسر مسیر وجود دارد، حیرت‌زده خواهید شد. این ساحل یکی از بهترین مکان‌ها برای تماشای غروب خورشید است. در ساحل ایچملر، سفر به قطعه‌ای کوچک از بهشت روی زمین را تجربه خواهید کرد.

2- اولودنیز (Oludeniz)

ساحل اولودنیز در یک دهکده کوچک تفریحی در منطقه فتحیه استان موغله، واقع در جنوب غربی کشور ترکیه قرار دارد. قسمت شمالی این ساحل کوه های سر به فلک کشیده قرار دارد. این ساحل به ساحل دریای آبی در میان محلی ها شهرت دارد.

1- ساحل ایزتوزو (Iztuzu Beach)

ساحلی به طول 4.5 کیلومتر در جنوب غربی ترکیه که به عنوان بهترین ساحل این کشور شناخته می شود. این ساحل یکی از مهمترین مناطق دریای مدیترانه برای پرورش لاک پشت می باشد. از سال 1988 این ساحل به طور کامل منطقه محافظت شده برای لاک پشت ها است.

منبع: