خوردن غذا در کنار خیابان از دستان فروشنده های خیابانی، چرخ دستی ها و … هواره در سراسر دنیا محبوب می باشد. این سبک غذا یکی از محبوب ترین در میان گردشگران است. غذاهای خیابانی یکی ار بهترین راه های برای شناخت غذاهای یک شهر و یا کشور می باشد، شما زمانی که در کنار خیابان در میان هیاهوی شهر به خوردن می پردازید حسی بسیار خوب را در شما به وجو می آورد. غذاهای خیابانی هواره از میامی تا هنگ کنگ از شهرت بسیار بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل در سراسر دنیا از شهرت ویژه ای برخوردار بوده است. دریاتور در مطلب زیر دست به معرفی بهترین شهرهای دنیا برای خورد غذاهای خیابانی پرداخته.

با ما همراه باشید؛

 

بهترین شهرهای دنیا برای غذاهای خیابانی (بخش اول)

1- بانکوک، تایلند (Bangkok, Thailand)

این امر غیر ممکن است که درخیابان های بانکوک از کنار چرخ دستی های غذا  عبور کرد و چیزی برای خورد نخرید. بعضی از مردم صبح را با گرفتن شیرینی از این چرخ دستی ها شروع می کنند و برخی دیگر برنج معطر می خورند. با نزدیک شد به شب طرفدارهای رشته فرنگی تایلندی و کباب ساتای بیشتر می شوند. آشپز وان در خیابان Chinatown همواره مشتریان بسیاری را سیر می کند. از دیگر غذاهای خیابانی محبوب بانکوک می توان به سوپ ماکارونی، جگر مرغ با روده خوک اشاره کرد.

2- توکیو، ژاپن (Tokyo, Japan)

توکیو بیشتر از هر شهر دیگر دارای رستوران های می باشد که ستاره میشلن دارند. بسیار دوست دارند جایی متفاوت و طعم های گوناگون را در این شهر امتحان کنند و به همین دلیل به کباب هایی که در خیابان های پخته می شوند روی می آورند. شهرت غذاهای خیابانی توکیو به دلیل استفاده از مواد غذایی بسیار تازه می باشد. اگر در خیابان های توکیو به دنبال انتخاب یک غذای خیابانی خوشمزه هستید به جای سوشی، گوشت و سبزیجات کبابی را امتحان کنید. شما می توانید در نزدیکی رودخانه Meguro بهترین غذاهای خیابانی را میل کنید.

3- هونولولو، هاوایی (Honolulu, Hawaii)

غذاهای هاوایی ترکیبی از غذاهای سنتی با غذاهای مهاجرانی که از ایالات متحده، آسیا و آمریکای لاتین آمده اند می باشد. سالاد ماهی های این منطقه بسیار در میان توریست ها محبوب می باشد. یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی این منطقه هشتپا با سوپ سرد سبزیجات می باشد. در پارکینگ ساحل شمالی شهر شما می توانید طیف گسترده ای از غذاهای خیابانی را میل کنید. 

4- دوربان، آفریقای جنوبی (Durban, South Africa)

این شهر را می توان برترین شهر آفریقا برای غذاهای خیابانی دانست. غذاهای خیابانی دوربان ترکیبی از غذاهای سنتی، هندی و غذاهای سفید پوستان آفریقای جنوبی می باشد. خیابان Prince Edward در مرکز شهر را می توان بهترین مکان برای خوردن غذاهای خیابانی دانست. Afro’s Chicken در ساحل یکی دیگر از مشهورترین مکان های شهر برای خوردن غذاهای خیابانی است.

5-  نیواورلئان، لوئیزیانا  (New Orleans, Louisiana)

در لوئیزیانا گفته می شود که غذاهای خیابانی لذیذ تر هستند از رستوران ها. برای مردم محلی غذاهای خیابانی در اولویت قرار دارد، نسبت به رستوران ها. به تور سنتی غذاهای خیابانی نیواورلئان شامل لوبیا، برنج و سوسیس می باشد. از آن جایی که این شهر روزانه کامیون های بسیاری به خود می بیند به همین دلیل کیفیت غذاهای خیابانی بالایی دارد. یکی دیگر از مواد غذایی پر فروش خیابانی در این شهر شیرینی ها می باشد.

6- استانبول، ترکیه (Istanbul, Turkey)

شاید شناخته شده ترین غذاهای خیابانی برای ایرانیان غذاهای استانبول می باشد چون بسیار به غذاهای ایرانی نزدیک می باشد. به طور قطع محبوب ترین غذای خیابانی در استانبول کباب های آن است. نکته جالب درباره این شهر این است که شما در تمام طول 24 ساعت می توانید غذاهای خیابانی پیدا کنید و میل کنید. الیته بستنی های لذیذی نیز می توانید میل کنید.

7- هنگ کنگ (Hong Kong)

هنگ کنگ شهری است که به هیچ عنوان تعطیلات ندارد و به همین دلیل شرایط بسیار مناسبی برای غذاهای خیابانی دارد. مشیلن (موسسه ای برای رستوران ها) برای اولین بار راهنمایی برای غذاهای خیابانی در این شهر منتشر کرد. هاپ ییک تای (121 Lam Street, Sham Shui Po) یکی از مشهورترین مکان های شهر هنگ کنگ برای میل کردن غذاهای خیابانی می باشد. Tai On Building یک مجتمع مسکونی است که هر شب میزبان بسیاری برای خوردن غذاهای خیابانی است. 

8- پاریس، فرانسه (Paris, France)

ناهار خوری های پاریس را می توان جزء شلوغ ترین مکان های شهر دانست. این شهر به سبب ورود گردشگران بسیار همواره در زمینه غذا از شهرت بالایی برخور دار بوده. انواع سیب زمینی ها یکی از پرطرفدار ترین غذاهای خیابانی در پاریس می باشد. شما می توانید در اطراف خیابان  Montparnasse بهترین غذاهای خیابانی را میل کنید. 

9- مکزیکوسیتی، مکزیک (Mexico City, Mexico)

منطقه Tex-Mex در مکزیکوسیتی را می توان شلوغ ترین مکان برای غذاهای خیابانی دانست، شما می توانید انواع غذاها را در این منطقه میل کنید. غذاهای خیابانی در مکزیکوسیتی تنوع بسیاری دارند، این غذاها شامل گوشت کبابی، لکویو، انواع پنیرها، انواع سالاد ها و … می شوند. نکته دیگر این است که استقبال از غذاهای مکزیکی در سالیان اخیر بسیار زیاد شده است.

10- قاهره، مصر (Cairo, Egypt)

یرخی از غذاهای خیابانی مصر مانند شاورما، کوفته و فلافل از شهرت بین المللی برخوردار است. در قاهره شما می توانید طیف گسترده ای از غذاهای لذیذ خیابانی را میل کنید. چای داغ یکی از محبوب ترین نوسیدنی های خیابانی در قاهره می باشند.

11- مراکش، مراکش (Marrakech, Morocco)

در شهرهای مراکز بوی غذاهای خیابانی شما را مدهوش می کند. در شب این شهر پر می شود از مردمی که در زمان گوش دادن به موسیقی خیابانی مشغول خوردن غذا در خیابان می باشند. طعم آب میوه های خیابانی این شهر بسیار لذیذ هستند. محبوب ترین میان وعده در خیابان های شهر Meloui می باشد. نکته دیگر شیرینی های خیابانی مراکش است که بسیار لذیذاند.

منبع: edition.cnn.com