همانگونه که در مطلب قبلی تعدادی از برترین شهرهای دنیا برای غذاهای خیابانی را به شما معرفی کردیم، در این مطلب دریاتور قصد دارد به بررسی بخش دوم و پایانی غذاهای خیابانی بپردازد. غذاهای خیابانی یکی ار بهترین راه های برای شناخت غذاهای یک شهر و یا کشور می باشد، شما زمانی که در کنار خیابان در میان هیاهوی شهر به خوردن می پردازید حسی بسیار خوب را در شما به وجو می آورد. غذاهای خیابانی هواره از میامی تا هنگ کنگ از شهرت بسیار بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل در سراسر دنیا از شهرت ویژه ای برخوردار بوده است. البته این نکته را نیز بیان کنیم که غذاهای خیابانی بیشتر برای افراد کم درآمدتر جامعته می باشند ولی لذت خودن آن از بسیاری از رستوران های لوکس بیشتر است.

با ما همراه باشید؛

 

بهترین شهرهای دنیا برای غذاهای خیابانی (بخش دوم)

12- کارتاخنا، کلمبیا (Cartagena, Colombia)

راه رفتن در میان این شهر ساحلی همانند راه رفتن از میان بازار غذاها می باشد، شما از میان چرخ دستی های غذا و کامیون های غذا عبور می کنید و ناخود آگاه احساس گرسنگی می کنید. پنکیک پر از پنیر با تخم مرغ همراه با ذرت یکی از محبوب ترین خوردنی های خیابان های کارتاخنا می باشد. اگر دوست دار کباب های گوناگون هستید حتماً کباب های این شهر را امتحان کنید. 

13- پورتلند، اورگن (Portland, Oregon)

نقطه ای در کنار اقیانوس با مزارع سرسبز و کوچک با مواد غذایی تازه. در این شهر غذاهای خیابانی لذیذی وجود دارد که رقیب بهترین رستوران های شهر می باشند. در پورتلند شما می توانید با در خیابان با  8.75 دلار یک سینی بزرگ مرغ سرخ شده با برنج و سس مخصوص و یک کاسه سوپ میل کنید. غذاهای خیابانی پورتلند دارای تنوعی بسیار زیاد می باشد، از گوشت خوک و گوسفند تا انواع خوراک سبزیجات را شما در خیابان ها می توانید میل کنید.

14- داکار، سنگال (Dakar, Senegal)

نکته جالب درباره غذاهای خیابانی داکار این است که شما می توانید از اول صبح چرخ های فروشنده ها را در خیابان ها ببینید و یک صبحانه لذیذ میل کنید. Or with Chocoleca یک نسخه سنگالی نوتلا می باشد که برای صبحانه در داکار بسیار محبوب است. ماهی و سبزیجات خوردنی محبوب خیابان های این شهر می باشد.

15- بالی، اندونزی (Bali, Indonesia)

رستوران های بالی همواره در ردیف بهترین رستوران ها جهان قرار دارند. مواد غذایی و غذاهای این رستوران ها به خیابان ها بالی نیز راه یافته اند و این سبب شده که غذاهای خیابانی لذیذی در این شهر بتوان میل کرد. 

16- پورت لوئیس، موریس (Port Louis, Mauritius)

غذاهای موریس ترکیبی از غذاهای آفریقایی، هندی، فرانسوی و چینی می باشند. تاکید غذاهای این شهر و همچنین غذاهای خیابانی پورت لوئیس بر خوردنی های دریایی است. کامیون های غذا در مکان های شلوغ شهر توقف می کنند و غذاهای دریایی لذیذی در اختیار مهمانان خود قرار می دهند. نوشیدنی های گوناگون با شیرینی Mauritian در خیابان های این شهر بسیار محبوب است. پورت لوئیس یک شهر محبوب برای پیاده روی است و به همین دلیل غذاهای خیابانی در این شهر بسیار پرطرفدار هستند. خیابان Sir William Newton و جاده Remy Ollier بهترین مکان های شهر برای غذاهای خیابانی می باشند.

17- بمبئی، هند (Mumbai, India)

غذاهای خیابانی بمبئی بیشتر در خیابان محمدعلی قرار دارند. به دلیل گرما و باران های شهر مکان های که غذاهای خیابانی سرو می شود بالکن هایی قرار داده شده. برای میان وعده شما می توانید سیب زمینی سرخ شده آناند با ادویه های گوناگون را میل کنید. شیرینی کارامل یکی از محبوب ترین شیرینی های خیابان های بمبئی می باشد.

18- هوشی مین، ویتنام (Ho Chi Minh City, Vietnam)

پیاله ای از سوپ و یا خوردنی دیگر در دست در کنار طرافیک آشفته شهر تصویری از خیابان های هوشی مین می باشد. گوشت خوک و رشته فرنگی غذای محبوب خیابان های این شهر است. ساندویچ Banh mi یکی دیگر از غذاهای خیابان های هوشی مین می باشد که طرفداران بسیاری دارد. خیابان Pham Ngu Lao یکی از بهترین خیابان های شهر می باشد که در آن می توان غذاهای خیابانی لذیذی را میل کرد. 

19- میامی، ایالات متحده است (Miami, United States)

میامی را می توان مکان غذاهای شگفت انگیز دانست، گوشت خوک، گوشت بره، پنیر سوئیس، ترشی و خردل، پنینی پخته شده و … تنها بخشی از تنوع نا متعارف غذاهای این شهر است. اگر بخواهیم غذای محبوب خیابان های میامی را معرفی کنیم باید به انواع ساندویچ ها اشاره کرد.

20- رم، ایتالیا (Rome, Italy)

شاید اگر به دنبال روح غذاها باشید باید به ایتالیا بروید، به جرات می توان گفت یکی از برترین کشورهای دنیا برای غذا کشور ایتالیا می باشد، زمانی که شما در برخی از خیابان های رم حرکت می کنید بوی مطبوع غذاها شما را مدهوش می کند. Bonci pizza rustica در نزدیکی واتیکان یکی از محبوب ترین مکان ها برای میل کردن غذا می باشد. تنها چیزی که می توان گفت این است که خیابان های شهر مملو از غذاها و نوشیدنی های لذیذ است.

21- ریو دو ژانیرو، برزیل (Rio de Janeiro, Brazil)

همواره ساحل های دنیا مکانی بسیار عالی برای خوردن یک غذای ساده، ارزان و لذیذ می باشد. شیرینی های Empada، مرغ و پنیر و … از محبوب ترین غذاهای خیابان های ریو است. در اطراف خیابان های ریو چرخ هایی قرار دارد که انواع نوشیدنی ها با میوه های گرمسیری را در اختیار مردم قرار می دهند.

22- پکن، چین (Beijing, China)

امروزه بسیاری از غذاهای خیابانی پکن از شهرت جهانی برخوردار شده اند. خیابان The Jiumen Snack در نزدیکی رود Houhai یکی از بهترین مکان های شهر برای خوردن غذاهای خیابانی می باشد. در خیابان های این شهر بیش از 200 نوع نوشیدنی و غذا در اختیار مردم قرار داده می شود.

منبع: edition.cnn.com