یکی از کشورهایی که در سالیان اخیر بسیار مورد توجه ایران برای کار، مهاجرت و تحصیل بوده، کشور کانادا است. این کشور با دارا بودن زمینه فعالیت های بسیار خوب برای بسیاری یک مکان رویایی محسوب می گردد. دریاتور در مطلب زیر قصد دارد ویزای 5 ساله کانادا را به صورت تخصصی به شما معرفی کند.

با ما همراه باشید تا درباره ویزای مالتیپل کانادا بیشتر بدانید؛

 

ویزای 5 ساله کانادا 

ویزای مولتیپل کانادا که در میان مردم به ویزای 5 ساله کانادا و یا مولتی کانادا شهرت دارد، یکی از انواع زیر مجموعه های ویزای توریستی محسوب می گردد. دارنده این ویزا می تواند به دفعات در طول 5 سال به کشور کانادا سفر کند.
از سال ۲۰۱۵ اداره مهاجرت کانادا ویزای مولتی کانادا را با هدف تسهیل ورود و خروج ۲ طیف عمده از متقاضیان ویزای توریستی این کشور در دسترس قرار داده است. در واقع ویزای مولتی یا ۵ ساله همان ویزای توریستی کانادا است با همان ویژگی‌ها و کارکردها، اما با این تفاوت که به دارنده ویزای مولتی کانادا این امکان را می‌دهد که تا زمان اعتبار پاسپورت خود، بدون محدودیت و بدون نیاز به تمدید ویزا به کشور کانادا سفر کند و با هر بار ورود می‌تواند تا ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشد.

ویزای 5 ساله کانادا شامل چه افرادی می شود؟

 • افرادی که با دلایل مورد قبول برای سفارت نیاز دارند به طور مداوم به کانادا سفر کنند.
 • والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌های مسن و بازنشسته‌ای که قبلاً از طریق فرزندانشان برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده‌اند

این نکته را نیز باید ذکر کرد که افراد خارج از این لیست نیز می توانند این نوع ویزا را نیز بگیرند، این افراد کافیست تنها افسر مهاجرتی کانادا را قانع کنند. لارم به ذکر است که که دو عامل در تضمین ویزای کانادا بسیار مهم می باشد، اول تکمیل مدارک مورد نیاز و سپس افسر مهاجرتی کانادا.

مزایای اخذ ویزای مولتی کانادا

شاید بتوان مهمترین مزیت این ویزا را رفت و آمد بدون محدودیت در طی 5 سال به کشور کانادا دانست.
دیگر مزیت ها : ورود از کلیه مرزها به کشور کانادا، امکان اقامت 6 ماه با هر بار ورود و پس از گذشت ۶ ماه اقامت، تنها کافی است فرد یک خروج چند ساعته از خاک کانادا داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای 5 ساله کانادا

 1. یک قطعه عکس 5.3 در 5.4 رنگی جدید با زمینه سفید به همراه فایل عکس
 2. اصل گذرنامه فعلی و اصل کلیه گذرنامه های قبلی (اسکن تمامی ویزاهای دریافتی طی ۱۰سال گذشته) در صورت وجود
 3. ترجمه شناسنامه
 4. ترجمه سند ازدواج
 5. ترجمه اسناد ملکی همچون خانه، مغازه و زمین
 6. گواهی تمکن مالی ترجمه شده از بانک به همراه پرینت گردش حساب در۴ ماه گذشته مهمور به مهر بانک به نام متقاضی ( حداقل ۱۰۰میلیون)
 7. ترجمه گواهی اشتغال به کار برای متقاضی به همراه ترجمه روزنامه رسمی شرکت ویا پروانه کسب
 8. ترجمه گواهی اشتغال به کار همسر
 9. ترجمه بیمه متقاضی و همسر در صورت وجود
 10. دعوت نامه رسمی و معتبر
 11. تکمیل فرم درخواست ویزا 

نکته پایانی که درباره ویزاها کانادا ما به مسافران خود پیشنهاد می دهیم این است که همان گونه که در بالا به آن اشاره کردیم نظر افسر مهاجرتی بسیار مهم می باشد و داشتن حداقل یه مهر ویزای شینگن بسیار به پذیرش شما بسیار کمک می کند.