آب های شفاف، سواحل شنی، درختان نخل، تپه های سرسبز و … تنها بخشی از دیدنی های جزیره های بهشتی آسیا می باشد. بسیاری هستند که به دنبال مکانی به دور از شلوغی و صدا هستند و همواره قصد سفر به مکانی را دارند که دارای آرامش مطلق باشد. دریاتور در مطلب زیر جزیره هایی در آسیا را به شما معرفی می کند که بهشت هایی بر روی زمین هستند.

با ما همراه باشید تا با این جزیره ها آشنا شوید؛

 

زیباترین جزیره های آسیا

جزایر سیمیلان، تایلند (Similan Islands, Thailand)

این مکان از 11 مجمع الجزیره تشکیل شده است که در ساحل غربی کشور تایلند واقع شده است. آب های شفاف این منطقه مکانی رویایی برای غواصان می باشد. این جزایر در سال 1982 به عنوان پارک ملی در تایلند به ثبت رسید. شما می توانید در این مکان از ماهی های لذیذ گرمسیری لذت ببرید.

جزایر پرهنتیان، مالزی (Perhentian Islands, Malaysia)

این جزایر در شمال شرقی مالزی قرار دارند. این جزایر از دو بخش پرهنتیان بزرگ و پرهنتیان کوچک تشکیل شده است. سایت های غواصی این جزیره از شهرت جهانی برخوردار است. اگر در پی اکتشاف در جنگل نیز می باشید این جزایر بسیار مورد توجه شما قرار می گیرد.

جزیره پوم پوم، مالزی (Pom Pom Island, Malaysia)

این جزیره در سال شرقی مالزی واقع شده است. یکی از ویژگی های این جزیره سکوتی می باشد که در سراسر جزیره برقرار می باشد. نکته دیگر جزیره این است که مسکن لاک پشت های غول پیکر می باشد.

جزیره مک لئود، میانمار (Macleod Island, Myanmar)

جزیره ای دست نخورده در سواحل میانمار. مکانی به دور از هیجان های شهری با فضایی روستایی و آرامشی بدون تصور. ویژگی بارز این جزیره طبیعت بکر و زیبای آن می باشد.

جزیره کوه رونگ، کامبوج (Koh Rong, Cambodia)

جزیره ای با شن های سفید خیره کننده که در آن هیچ جاده ای پیدا نمی شود. این جزیره با سیانوکویل یک ساعت فاصله دارد. شما می توانید در شب های آرام جزیره پلانکتون‌های شب تاب را در آب ببینید. یکی از دیدنی های جزیره مرجان ها و ماهی های عجیب این مکان می باشد.

جزیره کت با، ویتنام (Cát Bà Island, Vietnam)

جزیره ای در شمال ویتنام که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. جنگل های متراکم و کوه های سرسبز از ویژگی های این جزیره می باشد. این جزیره برای افرادی که در پی ماجراجویی هستند بسیار مناسب است.

جزیره کومودو، اندونزی (Komodo, Indonesia)

یکی دیگر از جزیره های رویایی آسیا جزیره کومودو است. این مکان بین جزیره‌های سومباوا در غرب و فلورس در شرق اندونزی واقع شده. قابل توجه ترین موجود در این جزیره اژدهای کومودو است، بزرگترین مارمولک زنده جهان که بومی این جزیره بوده و نامش نیز برگرفته از نام جزیره کومودو است. همچنین این جزیره مکانی جذاب برای غواصی است.

پالاوان، فیلیپین (Palawan, The Philippines)

پالاوان جزیره ای رویایی در فیلیپین است که به عنوان مهد جنگل های سرسبز شناخته می شود. سواحل بی نظیر این جزیره از شهرت بسیار بالایی برخوردار است.

جزیره سیبو، فیلیپین (Cebu Island, The Philippines)

جزیره سیبو یکی از مناطق مهم تجاری، صنعتی و گردشگری فیلیپین است. این جزیره به صورت طولی با عرض کم در سواحل فیلیپیم واقع شده. تماشای 167 جزیره کوچک اطراف این مکان بسیار رویایی و زیبا می باشد.

جزیره هاولک، هند (Havelock Island, India)

جزیره ای کوچک در میان جزایر اندمان هند. جزیره ای بافضایی روستایی برای افرادی که به دنبال ساده زیستی می باشند. شما در ای جزیره وسایل تردد مدرن را نمی توانید ببینید.

جزیره آکایما، ژاپن (Akajima, Japan)

جزیره آکاجیما که در ژاپن قرار دارد با نام آکا مشهور است. این مکان بیشتر مورد توجه ژاپنی ها قرار دارد تا گردشگران خارجی، دلیل این امر این است که گردشگران خاجی کمتر از ویژگی های این مکان آگاه می باشند. موج سواری و غواصی از ویژگی های بارز این جزیره است.

جزیره جیجو، کره جنوبی (Jeju Island, South Korea)

در میان مردم کره جنوبی این جزیره برای ماه عسل انتخاب می شود. ساحل این جزیره کم عمق و شفاف می باشد که برای افرادی که شناگر حرفه ای نیستند مناسب است. شن های این ساحل ترکیبی از رنگ های زرد و خاکستری می باشد.

جزیره رجا آمپت، اندونزی (Raja Ampat, Indonesia)

این منطقه با نام چهار پادشاه شهرت دارد که در شرق اندونزی واقع شده است. در این جزیره بیش از 75 درصد گونه های شناخته شده مرجان ها قرار دارد و همچنین 1300 نوع ماهی زندگی می کنند. این جزیره را می توان یکی از شناخته شده ترین جزیره های آسیا برای گردشگران سایز نقاط دنیا می باشد.

جزایر مانتاوی، اندونزی (Mentawai Islands, Indonesia)

70 جزیره در کنار هم در نزدیکی غرب «سوماترا». شهرت بالای این جزیره ها بابت ورزش موج سواری می باشد. شهرت مردم منطقه بیشتر بابت معنویت مردم منطقه است.

جزیره باروس، مالدیو (Baros Island, Maldives)

بسیاری باروس را قطعه ای از بهشت بر روی زمین می دانند. این منطقه به دلیل ورود گردشگران فراوان دارای هتل ها و محل های اقامتی لوکسی می باشد. شاید بتوان گفت بهترین مکان برای آرامش و استراحت در جهان این منطقه از زمین است.

منبع: theculturetrip.com